Merkez Başkan Özdemir: Yeni dönemde daha güzel işler yapacağız

Başkan Özdemir: Yeni dönemde daha güzel işler yapacağız

15.04.2024 - 14:23 | Son Güncellenme:

Başkan Özdemir: Yeni dönemde daha güzel işler yapacağız

Başkan Özdemir: Yeni dönemde daha güzel işler yapacağız

Adnan ÇELEBİ/ NİĞDE, (DHA) NİĞDE Belediye Meclisi, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk toplantısını Belediye Başkanı Emrah Özdemir başkanlığında yaptı. Geçtiğimiz 5 yılda verimli bir dönem geçirdiklerini belirten Başkan Özdemir, önümüzdeki 5 yıllık dönemin daha verimli olmasını umut ettiklerini belirtti.

AK Parti’den 16, CHP’den 10 ve MHP’den 5 üye ile temsil edilecek olan Niğde Belediye Meclisi’nde meclis başkanvekillikleri, divan kâtibi üyelikleri ve komisyon üyeliklerinin seçimi yapıldı. Toplantıda ayrıca Niğde Belediyesi bünyesinde faaliyet gösterin birimlerin faaliyet raporları okunup ibra edildi.

NİĞDE İÇİN GÜZEL KARARLAR ALACAĞIZ

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yeni dönemin ilk toplantısında Belediye Meclisine hitaben yaptığı konuşmasında, yeni dönemin sağlıklı, hayırlı ve başarılı olmasını diledi. Geçen dönemin ilk 2 yılında pandemi sorunu ile mücadele ettiklerini, ardından asrın felaketi olan depremin yaşandığını anımsatan Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “İnşallah yeni dönemde, sağlıklı günlerde, hep beraber güzel kararlar alırız” dedi. Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte Niğde Belediye Meclisi Toplantıları ve Niğde Belediyesi tarafından yapılan ihalelerin, belediyeye ait sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandığını hatırlatan Başkan Özdemir, yeni dönemde de toplantı ve ihalelerin herkesin görebileceği şekilde canlı olarak yayınlanacağını ifade etti.

MALİ AÇIDAN EN İYİ BELEDİYEYİZ

Niğde Belediyesi’nin mali açıdan da en iyi belediyeler arasında yer aldığını, hatta en iyi belediye olduğunu belirten Başkan Özdemir, “Niğde Belediyesi olarak oldukça verimli bir dönem geçirdik. Önümüzdeki 5 yıllık dönem daha verimli olacak” diye konuştu.

BAŞKANVEKİLLİKLERİ VE KOMİSYON ÜYELİKLERİ SEÇİMİ

Meclis başkanvekillikleri, divan kâtibi üyelikleri ve komisyon üyeliklerinin seçiminin yapıldığı Niğde Belediye Meclisi Toplantısında Meclis 1. Başkanvekili Bülent Küçüktuna (AK Parti), 2. Başkanvekili Nusret Teksin (AK Parti) olarak belirlendi. Divan Katipliklerine İbrahim Baloğlu (AK Parti), Necati Ergün (AK Parti), Kübra Önal (AK Parti) (yedek), Sebahattin Ecemiş (AK Parti) (yedek) seçildi. Belediye Meclis üyeliklerine ise Bilal Vural (AK Parti), Nusret Teksin( AK Parti) ve Nurdan Özkul (AK Parti) seçilirken, İmar Komisyonu üyeliklerine Nihat Ergün (AK Parti), Sebahattin Ecemiş (AK Parti), Ahmet Önügören (CHP); Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine İbrahim Abidin Özkan (AK Parti), Hüseyin Demirbilek (AK Parti), Mehmet Ali Aydoğan (CHP); Çevre, Tarım, Hayvancılık ve Proje Geliştirme Komisyonu üyeliklerine Muhterem Gürbüz (AK Parti), Sami Tanrıverdi (AK Parti), Hakan Zeren (CHP); Kadın, Erkek Eşitlik ve İnsan Hakları Komisyonu üyeliklerine Kübra Önal(AK Parti), Enver Karamık (AK Parti), Filiz Kara (CHP); Sağlık, Spor Eğitim, Kültür ve Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu üyeliklerine; İbrahim Baloğlu (AK Parti), Abdullah Yavaş (AK Parti), Vahit Akpınar (CHP); Tarihi Kentler Birliği üyeliklerine Necati Ergün (AK Parti), Yılmaz Büyüksaraç (AK Parti) (yedek); Düzenli Katı Atık Birliği Üyeliklerine Yılmaz Büyüksaraç (AK Parti), Sami Tanrıverdi (AK Parti) (yedek); Enerji Kentler Birliği üyeliklerine Yılmaz Büyüksaraç (AK Parti), Enver Karamık (AK Parti), Abdullah Yavaş (AK Parti) (yedek); Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği üyeliklerine Kübra Önal (AK Parti), Bilal Vural (AK Parti) seçildiler.(DHA)

FOTOĞRAFLI