Geri Dön
MerkezNiğde’de 750 AFAD gönüllüsü bulunuyor

Niğde’de 750 AFAD gönüllüsü bulunuyor

Niğde’de 750 AFAD gönüllüsü bulunuyor

Niğde’de 750 AFAD gönüllüsü bulunuyor

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)- AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Niğde İl Müdürü Selami Kılıçel, kentte 750 AFAD gönüllüsünün bulunduğunu, bu sayının artmasını beklediklerini söyledi.
AFAD tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılaması gerekenlerle ilgili sunum yapan AFAD İl Müdürü Selami Kılıçel, risk azaltma planları hazırlandığını kaydetti.  
2021 Afet Farkındalık Eğitim Yılı'nda Niğde’de eğitimlerle afet bilincini artırmayı hedeflediklerini anlatan Kılıçel, şöyle konuştu:
“Bu sene içinde üzerimize düşen bütün eğitimleri tamamlayarak kentte afet bilincini artırmayı hedefliyoruz. Niğde AFAD olarak farklı plan ve projelerimiz var. Niğde ile ilgili risk azaltma planları hazırlanıyor. Bununla ilgili önümüzdeki süreçte ayrıntılı bilgi vereceğiz. Kentte şu an itibarıyla 750 AFAD gönüllümüz var. AFAD gönüllü sayımızın artmasını bekliyoruz. Çünkü ne kadar fazla AFAD gönüllüsü olursa afet durumunda bize destek olacak insan sayısı artmış oluyor. AFAD gönüllüsü olmak isteyenler e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. İnternet ortamında belli bir eğitim verdikten sonra yüz yüze eğitim programları oluyor. Programları başarıyla tamamlayanlar profesyonel arama kurtarma gönüllüsü olabiliyor."

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber