Geri Dön
KadirliUluslararası Kadirli Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali coşkusu

Uluslararası Kadirli Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali coşkusu

Uluslararası Kadirli Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali coşkusu

Uluslararası Kadirli Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali coşkusu

Efendi ERKAYIRAN/KADİRLİ(Osmaniye),(DHA)- KADİRLİ'de, UNESCO Yolunda Karatepe temalı 1'inci Uluslararası Kadirli Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali, çeşitli etkinliklerle renkli görüntülere sahne oldu.
Kaymakamlık, Kadirli Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 'UNESCO Yolunda Karatepe' temalı 1'inci Uluslararası Kadirli Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali, kent müzesindeki resim sergisiyle başladı. Festival etkinliklerini, Osmaniye Valisi Dr.Erdinç Yılmaz, Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Osmani Garnizon Komutanı Albay Hakan Kocabaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, siyasi parti il ve ilçe başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce takip etti.
Festival kapsamında, Öğretmen Evi Meydanı'nda 7 ülkeden gelen 17 sanatçının sahne aldığı konser ve şiir dinletileri yapıldı. Katılımcılar, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi'ni gezerek yazıt ve rölyefler hakkında İl Kültür Müdürü Burhan Torun'dan bilgi aldı. Piyano dinletisi, tiyatro gösterisi ve bando gösterileri ile devam eden festival kapsamında Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde Karatepe konulu konferans verildi.
Festivalde ayrıca, aralarında 7 ülkeden katılımcının da bulunduğu binlerce kişi, kortej yürüyüşü yaptı. Yöresel kostüm yarışmasında dereceye giren yarışmacılara protokol tarafından ödülleri verildi.  (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber