Geri Dön
MerkezOsmaniye’de 158 kamu yatırımından 67’si tamamlandı

Osmaniye’de 158 kamu yatırımından 67’si tamamlandı

Osmaniye’de 158 kamu yatırımından 67’si tamamlandı

Osmaniye’de 158 kamu yatırımından 67’si tamamlandı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, 2021 yılı yatırım programında bulunan 158 adet projenin 67'sinin bitirildiğini, 59’unun devam ettiğini, 13’ünün ihale aşamasında, 17’sinin ise henüz başlanılamadığını ve 2’sinin de iptal edildiğini söyledi.
İl Koordinasyon Kurulu’nun 2022 Yılı 1. Toplantısı Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonu'nda Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, ilçe kaymakamları, Belediye Başkan Yardımcısı Melih Loş, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il müdürleri katıldı. Vali Erdinç Yılmaz, “İlimizde 2021 yılında toplam proje bedeli 4 milyar 515 milyon 159 bin TL olan 158 adet proje üzerinde çalışma yapılmış olup, bu projelere ayrılan ödenek miktarı 1 milyar 495 milyon 266 bin TL’dir. 2021 yılsonu itibarıyla 1 milyar 109 milyon 817 bin TL harcama yapılarak yüzde 74 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.” Dedi.
EN ÇOK ÖDENEK ULAŞTIRMA-HABERLEŞME SEKTÖRÜNE
2021 yılında Osmaniye’de gerçekleşen yatırımların; tarım, turizm, sağlık, enerji, ulaştırma-haberleşme, eğitim ve diğer kamu hizmetleri olmak üzere 7 temel sektörde toplandığını kaydeden Vali Yılmaz, “İl genelinde gerçekleştirilen yatırımlara sektörel bazda bakıldığında; yıl içerisinde en çok ödeneğin, yüzde 43’lük pay ile ulaştırma-haberleşme sektörüne, yüzde 36’lık pay ile sağlık sektörüne ve yüzde 8’lik pay ile de eğitim sektörüne ayrıldığı görülmektedir. 2021 yılında yatırım programında bulunan 158 adet projenin; 67 adedi bitirilmiş, 59 adedinin yapımı devam etmekte, 13 adedi ihale aşamasında, 17 adedine henüz başlanılamamış, 2 adedi ise iptal edilmiştir. Son olarak kurumlarımızın yatırımlarını il yatırım takip sistemine zamanında ve eksiksiz olarak girdikleri görülmüştür“ diye konuştu.
BİTEN VE DEVAM ETMEKTE OLAN PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİLER
Toplantının devamında Osmaniye Belediye Başkanlığı, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü, İLBANK Adana Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro 12. Bölge Müdürlüğü, MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 18. Bölge Müdürlüğü, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Hatay Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, TCDD 6. Bölge Müdürlüğü, Osmaniye İl Özel İdaresi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Osmaniye Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yetkilileri biten ve devam etmekte olan projeler hakkında bilgi vererek, kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar. Son olarak ise İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut, İl Risk Azaltma Planı konulu bir sunum yaptı.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber