Geri Dön
MerkezOsmaniye’de 489 bin 344 dekar tarım arazisi sulanacak

Osmaniye’de 489 bin 344 dekar tarım arazisi sulanacak

Osmaniye’de 489 bin 344 dekar tarım arazisi sulanacak

Osmaniye’de 489 bin 344 dekar tarım arazisi sulanacak

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE’de bu yıl sulama sezonunda, toplam 489 bin 344 dekar tarım arazisi sulanacak. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, kentte yapılacak sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatlarıyla ülke ekonomisine 1 milyar 493 milyon 456 bin 864 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.
Tarım ve Orman Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, 2021 yılının Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından “Su ve Sulamada Hamle Yılı” olarak ilan edildiğini belirterek, “Bu sebeple 2021 yılı “Sulama yatırımlarımızda hamle yılı” olacaktır. Bu kapsamda Bölgesel Kalkınma projeleri olan GAP, KOP, DAP ve DOKAP başta olmak üzere özellikle sulama yatırımlarımız hızlandırarak verimli topraklarımızın bereketine bereket katmak için çalışmaktayız. DSİ olarak modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koymaktayız. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları,  üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükseltmektedir" dedi.
OSMANİYE’DE 2021 YILI SULAMA SEZONU BAŞLADI
Osmaniye’de 15 Nisan tarihinde başlayan 2021 yılı sulama sezonunda toplam 489 bin 344 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, kentte toplam 489 bin 344 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 1 milyar 493 milyon 456 bin 864 lira katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.
Genel Müdür Yıldız, çiftçilerimize bol ve bereketli bir sulama sezon dileyerek, “Bizler DSİ olarak ülke tarımı ve ülke insanı için özveri ile çalışmaya devam etmekteyiz. Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, modern sulama sistemlerinin yaygınlaşmasını ve özellikle de su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdürüyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber