Geri Dön
MerkezOsmaniye’de, dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız sürdürülüyor

Osmaniye’de, dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız sürdürülüyor

Osmaniye’de, dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız sürdürülüyor

Osmaniye’de, dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız sürdürülüyor

İbrahim EMÜL/ OSMANİYE, (DHA) -OSMANİYE Belediyesi, Covid-19 salgını ile mücadele konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler, kent genelinde dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Çarşı merkezinde yoğunluk oluşan bölgeler başta olmak üzere tüm iş yerleri, ATM’ler, dolmuş durakları, park ve meydanlarda düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmaları yapılıyor.  Belediye ekiplerince vaka tespit edilen binalarda ortak kullanım alanlarının dezenfekte işlemleri aralıksız devam ediyor. 
Dezenfeksiyon çalışmaları belirli bir plan dahilinde, sağlık kuruluşları ve kamu binaları ile şehir içi dolmuşlar ve okul servis araçları ile devam edecek.  Semt pazarlarında dezenfektan noktaları kurularak vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde harekete etmeleri hususunda yönlendirilecek. Belediye, salgın ile mücadeleye dikkat çekmek amacıyla farkındalık çalışmalarını da sürdürecek. 
Belediye Başkanı Kadir Kara, Covid-19 salgını ile mücadele konusunda Valilik öncülüğünde çalışmalara katkı sunmaya devam edeceklerini belirterek, ” Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatları doğrultusunda, şehrimizde yaşayan her vatandaşımızın sağlığının en öncelikli meselemiz olduğu inancı ile salgın ile mücadelemizi ara vermeden sürdürüyoruz. Dezenfeksiyon çalışmalarımız, belirli bir plan çerçevesinde tüm şehrimizi kapsayacak. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte halkımızın sağlığı için mesai mevhumu gözetmeksizin gayret gösteriyoruz" dedi. 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber