Merkez Osmaniye’de yerinde dönüşüme 6 bin 840 başvuru

Osmaniye’de yerinde dönüşüme 6 bin 840 başvuru

09.02.2024 - 14:47 | Son Güncellenme:

Osmaniye’de yerinde dönüşüme 6 bin 840 başvuru

Osmaniye’de yerinde dönüşüme 6 bin 840 başvuru

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, Yerinde Dönüşüm Projesi'ne E-Devlet sistemi üzerinden 6 bin 840 başvuru yapıldığını açıkladı.
Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında Bahçe ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımı devam eden bir binanın inşaatında incelemelerde bulundu. Ziyaret sırasında Vali Yılmaz’a bilgi veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk,  projesi kapsamında, E-Devlet sistemi üzerinden yapılan ön başvuru sayısının 5 bin 863 konut ve 977 iş yeri olmak üzere toplam 6 bin 840 olduğunu söyledi. Yapı ruhsatı ve inşaat izni alınan yapı sayısının 45 olduğunu ve başvuruların devam ettiğini kaydeden Gençtürk, “Bahçe ilçesinde Cumhuriyet Mahallesinde bulunan ve şu an ziyaret edilen inşaat zemin artı bir katlı 199 metrekare alana sahip olup, ilimizde Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında inşasına başlanılan ikinci yapıdır” dedi.
'KREDİ KOŞULLARI DA HİBE GİBİ'
Vali Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Yerinde dönüşümü gerçekleştiren hemşehrimize teşekkür ediyorum, çok da hızlı başlamış, bitirmek üzere. Bütün hemşehrilerimizin yerinde dönüşümden yararlanmasının, bu projenin bir an evvel hayata geçirilmesinin Osmaniye’miz adına, bütün İlçelerimiz adına, hemşehrilerimiz adına çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu fırsatı iyi değerlendirmelerini istiyorum. Burada yapacakları yerinde dönüşümde 1 daire için 750 bin hibe, 3 daireye kadar da her ayrı daire için 750 bin olmak üzere kredi verilmektedir. Kredinin koşulları da aslında hibe gibidir. Bu imkanı hemşehrilerimiz değerlendirsin. Osmaniye’mizin toparlanması anlamında da hızla harekete geçip bitmesi çok önemli, Osmaniye’mizde, ilçelerimizde başladı. Hemşehrilerimizin daha hızlı davranıp başlamalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. 
Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında inşaatı gerçekleştiren Yasin Arık ise “Allah razı olsun devletimizden, böyle bir imkan tanıdı bize. Çok güzel bir imkan, herkesin faydalanmasını isterim" ifadelerini kullandı. (DHA)
FOTOĞRAFLI