Geri Dön
MerkezVali Yılmaz’dan, Şehit Mehmet Karacatilki İHL Proje Okuluna ziyaret

Vali Yılmaz’dan, Şehit Mehmet Karacatilki İHL Proje Okuluna ziyaret

Vali Yılmaz’dan, Şehit Mehmet Karacatilki İHL Proje Okuluna ziyaret

Vali Yılmaz’dan, Şehit Mehmet Karacatilki İHL Proje Okuluna ziyaret

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunu ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Okul Müdürü Ali Asil ve müdür yardımcıları tarafından karşılanan Vali Yılmaz, okul havacılık kulübünün gerçekleştirmiş olduğu model roket çalışmaları hakkında bilgi alarak öğrencilerin hazırladığı model roketin atışını gerçekleştirdi.
‘SİZLER BAŞARDIKÇA BİZLER GURUR DUYARIZ’
Okulun kütüphanesinde incelemelerde bulunarak kütüphane hakkında bilgi alan Vali Yılmaz, kütüphanedeki öğrencilerle sohbet etti. Sınıfları da ziyaret eden Vali Yılmaz, öğrencilerle sohbeti sırasında onlara hedefleri hakkında sorular sorarak, şöyle konuştu:

“Hedefimiz olmalı. Hedefimize doğru yürümek için de kararlı ve disiplinli bir şekilde çalışmalıyız.  Allah’ın izniyle siz hepsini başarırsınız. Sizler başardıkça bizler gurur duyarız. Çünkü bu memleketi sizler yönetecek, geleceğe sizler taşıyacaksınız. Sizler ne kadar iyi yetişirseniz, ne kadar donanımlı olursanız memleketimiz de o derece iyi ve başarılı olur, geleceğe daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke olarak devam eder. Bu da sizlere ve sizleri yetiştiren öğretmenlerimize bağlı Ama asıl sizlerin kararlı ve çalışkan olması çok önemli. Sizlerden bunu bekliyoruz. Yapacağınız biliyoruz sizlere de güveniyoruz.”
MODEL UÇAK ATOLYESİNDE İNCELEME
Vali Yılmaz'ın ziyaretinin devamında, tilavet sınıfında bir öğrenci Kur’an-ı Kerim okudu ve İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Ali Doğan tarafından çalınan ney eşliğinde ilahi dinletisi sunuldu. Robotik Kodlama sınıfını da gezen Vali Yılmaz, TÜBİTAK - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Lise Öğrencileri Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında Türkiye ikincisi olan Bilge Kağan Savrandalı adlı öğrenciden Led lambalarının kullanım ömürlerinin ve enerji tasarruflarının arttırılması, bozulan Led lambalarının ekonomiye kazandırılması projesi hakkında bilgi aldı. Daha sonra Model Uçak Atölyesinde de incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, öğrencilerin yaptıkları model uçaklar hakkında bilgi alarak, öğrencilerle sohbet etti. Vali Erdinç Yılmaz, son olarak öğretmenler odasında okulun öğretmenleri ile bir araya geldi.


FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber