Rize Dünyanın En Büyük Çay Paketleme Fabrikası İçin Son Teknoloji Makineler Kullanılacak

Dünyanın En Büyük Çay Paketleme Fabrikası İçin Son Teknoloji Makineler Kullanılacak

23.10.2017 - 11:34 | Son Güncellenme:

.

Dünyanın En Büyük Çay Paketleme Fabrikası İçin Son Teknoloji Makineler Kullanılacak

Alanında dünyanın en büyük ve en modern çay fabrikası olacak olan Rize’nin İyidere ilçesindeki ÇAYKUR Paketleme Fabrikası’nın makine parkı için çalışmalar sürüyor.
Bu kapsamda tamamen otomasyon sistemi ile çalışacak olan fabrikada, kuru çay taşıma sisteminin testleri üretici firmanın Çorlu’daki tesislerinde Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun da katılımıyla yapıldı.
Paketleme fabrikasında, Türk İtalyan ortaklığıyla kurulacak olan taşıma sisteminin yapılan denemelerine Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ilgili daire başkanları ve firma yetkilileri katıldı.
Kurulacak olan fabrikanın dünyada ilk ve tek olacağını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu “Alanında dünyanın en büyük ve en modern çay paketleme fabrikasının adına yakışır bir fabrika olması için zaman mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Fabrikanın inşaatından makine parkına kadar eksiksiz ve uyumlu olması için tüm ekip arkadaşlarımızla çalışmaları bizzat yakından takip ediyoruz. Fabrikamızın kuru çay taşıma sistemi için ASOS Mekatronik ve ortağı olan İtalyan firması tarafından tasarlanan sistemin test çalışmaları için Çorlu’daki tesislerindeydik. Sistemin çalışması hakkında firma yetkililerinden bilgi aldık sistemin çalışmasını yakından inceledik. Çalışmalarımız sürüyor” dedi.