Geri Dön
RizeRize'de çocuklara madencilik ve yer bilimleri eğitimi

Rize'de çocuklara madencilik ve yer bilimleri eğitimi

Rize'de çocuklara madencilik ve yer bilimleri eğitimi

Rize'de çocuklara madencilik ve yer bilimleri eğitimi

Rukiye MEYVECİ/RİZE, (DHA) - RİZE'nin Çayeli ilçesinde ilköğretim öğrencileri, yayınlanan çocuk dergisi ile madencilik ve yer bilimleri konusunda bilgilendirildi.  

Çayeli Bakır İşletmeleri, Madencilik Türkiye Dergisi tarafından ilköğretim çağındaki çocukları madencilik ve yer bilimleri konusunda bilgilendirmek amacıyla çıkarılan Minik Madenci isimli çocuk dergisi projesine destek olarak çocukların temel yer bilimleri konusunda bilinçlenmesine katkı sağladı. Hüseyin Rüştü Altunbaş Ortaokulu’nda gerçekleşen dergi dağıtımına Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Çayeli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin ve Çayeli Bakır Genel Müdürü Murat Güreşçi katıldı.

Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi, "Çayeli ilçesinde gerçekleştirdiğimiz ve hem ilçemize hem de Türkiye’ye örnek olduğumuz birçok çalışmayı hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri olan ve Madencilik Türkiye’nin kıymetli emekleriyle çocuklarımızın sektörümüz ve yer bilimleri konusunda doğru kaynaktan bilinçlenmesine yardımcı olan Minik Madenciler dergisi bizler için büyük bir anlam ifade ediyor. Bugünün çocukları, geleceğin yetişkinlerinin yarınlara emin adımlarla yürümesini sağlamak ve bu adımları atarken aldıkları her bilginin güvenilir ve yaşlarına uygun olduğuna emin olmak için bizler de üzerimize düşeni yapmak amacıyla bir adım attık.” dedi.

Madencilik Türkiye tarafından çıkarılan Minik Madenciler dergisi eğitici içeriklerinin yanı sıra oyunlar ve bulamacalar ile çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor. Eğlenirken öğretme vizyonuyla hazırlanan dergi içerisinde yer bilimleri dışında da bilgilendirici içerikler yer alıyor. Sektör, çocuk psikoloğu ve çocuk gelişim uzmanlarının görüşleriyle hazırlanan dergide dünyanın oluşumundan volkanlara, jeotermal enerji konularından ormanlara, denizlere ve doğaya ait birçok bilgi bulunuyor.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber