Sakarya ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ ALMANYA’DA BİR AY EĞİTİM GÖRDÜ

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ ALMANYA’DA BİR AY EĞİTİM GÖRDÜ

16.02.2016 - 13:39 | Son Güncellenme:

.

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ ALMANYA’DA BİR AY EĞİTİM GÖRDÜ

Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE) Öğretmen Hareketliliği Projesi kapsamında Almanya’ya giden 11 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmenleri bir ay boyunca eğitim gördü.
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve Arda Beratun Bildung kurumu işbirliğinde yürütülen, Avrupa Birliği Bakanlı’ğına bağlı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE) Öğretmen Hareketliliği Projesi çerçevesinde aralarında Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Yasemin Kaya’nın da bulunduğu 11 farklı ilden 11 öğretmen Almanya Başkenti Berlin’de bir ay süreli eğitime tabi tutuldu.
BELEDİYE ZİYARETİ
Proje kapsamında Berlin’de bulunan ‘Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ öğretmenleri, Berlin Spandau Belediye Başkanı Helmut Kleebank’i ziyaret ederek, belediyenin eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Almanya Hükümet Ortağı Sosyal Demokrat Partisi’nin merkezi Willy Brandt Haus’a da bir ziyaret gerçekleştiren öğretmenler, Almanya eğitim politikaları, erken çocukluk dönemi eğitimi ve AB eğitim politikaları üzerine bilgiler alırken, Alman anaokullarında eğitim gördü.