MerkezSakarya'da, motosikletli yunus polislerine yeni motosikletleri verildi

Sakarya'da, motosikletli yunus polislerine yeni motosikletleri verildi

13.09.2023 - 12:32 | Son Güncellenme:

Sakarya'da, motosikletli yunus polislerine yeni motosikletleri verildi

Sakaryada, motosikletli yunus polislerine yeni motosikletleri verildi

Ahmet Cüneyt KULAK/SAKARYA,(DHA)- SAKARYA İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görev yapan motosikletli yunus polislerine 7 adet yeni motosiklet törenle verildi. Toplamda 21 motosikletli yunus polisi, şehir genelinde halka hizmet verecek.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenle, 7 adet yeni motosiklet, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz ve Sakarya İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş tarafından yunus polislerine teslim edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende kurban kesildi ve dua edildi. Teslim edilen motosikletlerle birlikte, toplamda 21 motosikletli yunus polisi ekibi görev yerlerine uğurlandı.
Vali Yaşar Karadeniz törende yaptığı konuşmada, “Bugün 7 motosikletimizi daha hizmete alıyoruz. Toplam 21 motosikletli yunus polisimiz Sakaryalılara hizmet edecek. Yapılan bu çalışma, bu gayret Sakaryalıların daha huzurlu, daha güvenli bir yaşam sürmeleri ve hem de anayasayla kendilerine tanınmış olan bütün insanlarımıza tanınmış olan tüm hakları daha iyi kullanabilmelerini sağlamak içindir." dedi. (DHA)
FOTOGRAFLI