Geri Dön
SakaryaYaylalarda Kaçak Betonarme Evlerle Mücadele Başladı

Yaylalarda Kaçak Betonarme Evlerle Mücadele Başladı

Yaylalarda Kaçak Betonarme Evlerle Mücadele Başladı

Yaylalarda doğal güzelliği bozan ve amacının dışında betonarme yapıları önlemek amacıyla çalışma başlatılmıştı. Bu kapsamda Akyazı ilçesi Turnalık ve Çiğdem yaylalarında kaçak betonarme evler yıkıldı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Mayıs ayında yaptığı açıklama ve talimatlarda Vali ve Kaymakamlara, “Elinizde yetki var, kaçak yapılaşmaya yaylalarda müsaade ederseniz, bu dünyada da öteki dünyada da tarih de doğa da medeniyet de yakanızda olur” demişti. Bu açıklama sonrasında, Akyazı ilçe kaymakamlığı bir süredir çalışma yürütüyordu.
Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı beraberinde Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Başkan Yardımcısı Mustafa Aksakal, İlçe Garnizon Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Dedeler Mahalle Muhtarı Cevdet Tekin; Akyazı ilçesi Turnalık ve Çiğdem yaylalarında betonarme kaçak yapılaşmada önlem için yaylalarda inceleme yaptılar. Tespit edilen betonarme yapı temelleri iş makinası yardımıyla yıkılarak önlem çalışmaları başlatıldı. Yetkililer yaylalarda orantısız sınır genişleten, betonarme yapı temeli atan, göl ve göletlerin etrafında parsel yapmaya çalışanların jandarma ve ilçe kaymakamlık makamına şikayet edilmesini istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber