Geri Dön
SamsunBaşkan Demir: Samsun yatay kalkınmayı Türkiye’de en iyi başaran şehir olacak

Başkan Demir: Samsun yatay kalkınmayı Türkiye’de en iyi başaran şehir olacak

Başkan Demir: Samsun yatay kalkınmayı Türkiye’de en iyi başaran şehir olacak

Başkan Demir: Samsun yatay kalkınmayı Türkiye’de en iyi başaran şehir olacak

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Fen İşleri Daire Başkanlığı ile yaptığı istişare toplantısında kırsal altyapıda tarihi bir dönem yaşadıklarını belirterek, “Bu anlamda 2021 yılı en verimli çalışacağımız yıl. Yaptığımız bu altyapı yatırımları sayesinde, yatay kalkınmayı Türkiye’de en iyi başaran şehirlerden biri olacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Fen İşleri Daire Başkanlığı personeli ile istişare toplantısı yaptı. Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda yapılan programa Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal, fen işleri personeli katıldı. Yaptıkları çalışmalardan dolayı Fen İşleri ekibine teşekkür eden Başkan Demir, Samsun’un özellikle kırsal altyapıda tarihi bir dönem yaşadığını ifade etti.

‘2021 YILINI GÜZEL TAMAMLAYACAĞIZ’

Samsun’un potansiyeli yüksek bir şehir olduğunu, 1 milyon 350 bin insanın yaşadığını belirten Başkan Mustafa Demir, ekip halinde çalışarak, tüm kaynakları verimli kullanarak 2021 yılını güzel tamamlayacaklarını dile getirdi. Kırsalda yapılan yolların kalitesine ve önemine değinen Demir, “Her şeyden önemlisi insanların hayır duasını alıyoruz. Yaptığımız bu altyapı yatırımları sayesinde, yatay kalkınmayı Türkiye’de en iyi başaran şehirlerden biri olacağız. Bu anlamda yükümüzün ağır olduğunu biliyorum. Allah’ın izni, sizlerin de gayret ve katkılarınızla bunu başaracağız” diye konuştu.

‘500 DÖNÜMLÜK BİR YAŞAM ALANI AÇACAĞIZ’

SASKİ’nin yaptığı çalışmalara da değinen Başkan Demir, 19 Mayıs, Örnek, İlkadım sanayi sitelerinin olduğu bölgenin altyapısını bitirip üst yapısını da tamamlayacaklarını dile getirdi. Yeni Mahalle, Kıran, Toybelen, Gülsan, Şehir Hastanesi gibi dev yatırımların olduğu bölgelerde de altyapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Demir, “Subaşı ve Saathane Meydanı projeleri sürüyor. Elektrikli otobüsleri devreye alacağız. Gülsan için proje hazırlığı yapıyoruz. Oraya botanik bir bahçe, kültür alanı, Selatin Cami yapacağız. Köprüyle Doğu Parka geçilecek. 500 dönümlük bir yaşam alanı açacağız. Şık bir proje olacak. Samsun Fuarı’nın yeni konseptine başlayacağız. Hep birlikte elimizden geleni yapacağız. Fen İşleri Daire Başkanlığımız lokomotif olmak üzere bütün daire başkanlıklarımız ve personelimizle müthiş bir performans yakaladık. Bunu sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber