Geri Dön

DOKTOR ADAYLARI SAMSUN FİNAL’DE BULUŞTU

DOKTOR ADAYLARI SAMSUN FİNAL’DE BULUŞTU

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (GÜTBAT) üyeleri “2. GÜTBAT Yaz Okulu” kapsamında Samsun Final Okulları’nda bir araya geldi.
Samsun Final Okulları ev sahipliğinde GÜTBAT tarafından 27 farklı tıp fakültesinden 70 öğrenci katılımıyla Samsun Final Okulları’nda etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş ‘Plastik Cerrahide Yeni Ufuklar’, OMÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Fevzi Diki, Prof.Dr. Füsun Yarış ve Uzm. Dr. Mustafa Kürşat Şahin, ‘Kötü Haber Nasıl Verilir?’ ve ‘İletişim ve Empati Uygulamalı Eğitim’, Samsunspor Kulübü Doktoru Dr. Mehmet Özden de ‘Spor Kulübünde Hekim Olmak’ konulu konferans verdiler.
Etkinlik öncesi açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Berkay Aksu, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen tıp fakültesi öğrencilerini Samsun’da ağırlamaktan çok mutluyuz. Etkinliğimizde Samsun’un önde gelen hekimleri konuşmacı olarak yer alacaklar. Ayrıca Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Emin Kuru hocamızda bizleri yalnız bırakmadı. Başta Samsun Final Okulları olmak üzere etkinliğimize destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.
Daha sonra FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Hayati Akbaş, doktor adaylarına başarı öyküsünü anlattı. Akbaş, “Mutlaka kendinize hedefler koymak zorundasınız. Bir şeyler başarmak istiyorsanız, bir yerlere gelmek istiyorsanız birilerini örnek almak zorundasınız. Hayatta peşinden koştuğumuz 2 şey vardır. Bunlardan biri paranın peşinden koşmak, diğeri de başarının peşinden koşmaktır. Ben hep başarının peşinden koştum. Hiçbir zaman paranın peşinden koşmadım. Siz başarının peşinden koştuğunuz zaman para arkadan geliyor. Paranın peşinden koşmanıza gerek yok. Paranın peşinden koşarsanız, başarı gelmemeyebilir” diye konuştu.
Doç.Dr. Hayati Akbaş’ın konuşmasının ardından Proje Koordinatörü Berkay Aksu, Akbaş’a teşekkür belgesi ve hediye verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber