Geri Dön
SivasBBP Sivas İl Başkanı Bulut: Ya bir olacağız, ya da yok olacağız

BBP Sivas İl Başkanı Bulut: Ya bir olacağız, ya da yok olacağız

BBP Sivas İl Başkanı Bulut: Ya bir olacağız, ya da yok olacağız

BBP Sivas İl Başkanı Bulut: Ya bir olacağız, ya da yok olacağız

Ayşe Mine EĞÜZ/SİVAS, (DHA) - BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut son günlerde yaşanan orman yangınlarıyla ilgili, "Ya birleşip beraber olacağız ya da oyunlara gelip yok olacağız" dedi
BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut parti binasında basın açıklaması yaptı. Son günlerdeki yangınlara değinen Bulut, yangınların amacının orman yakmak değil ikilik çıkartarak devleti zayıf göstermek olduğunu söyledi. 
Ülkenin dört bir yanının ateş çemberine dönüştüğünü söyleyen Uğur Bulut, "Bu yangınları içeride ve dışarda gücünü ve etkisini yitirmiş, dağda mücadele edemez hale gelmiş, küresel emperyalist güçlerin uşakları köşeye sıkışmış, hareket alanını kaybetmiş 30 bin asker, polis ve sivil vatandaşımızın şehit olmasının müsebbibi dinsiz, vatansız, amaçsız, amacı sadece ülkeyi bölmek olan kalleş bir terör örgütü ve siyasi uzantıları çıkarmıştır. Dile getirmekten korkanlara sesleniyorum. HDP bir terör örgütü siyasi uzantısıdır. Terör örgütünden emir alan yalnızca onların söylediklerini yapan bir uygulayıcıdır. Orman yakarak, ikilik çıkartmak, devleti zayıf göstermek esas amaçtır. Eğer birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edemezsek bu gibi olaylar esas amacına ulaşır. Amaç asla orman yakmak değildir” ifadelerini kullandı. 

'YANAN TOPRAKLARI TEKRAR YEŞERTİRİZ'
Günün birleşip, kenetlenip bayrağa sahip çıkma günü olduğunun altını çizen Bulut, "Biz yanan topraklarımızı tekrar yeşertiriz, şehirlerimizi tekrar inşa ederiz, yaralarımızı sararız ama bir vatanı asla bulamayız. Ya birleşeceğiz beraber olacağız ya da oyunlara gelip yok olacağız. Milletimizin hassasiyetinin yüksek olduğu dönemlerde 10 düşünüp 1 hareket etmek lazım. İnsanların devletine olan güvenini sarsmamak lazım" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber