Geri Dön
SivasSCÜ ile Sivas Belediyesi arasında iş birliği protokolü

SCÜ ile Sivas Belediyesi arasında iş birliği protokolü

SCÜ ile Sivas Belediyesi arasında iş birliği protokolü

SCÜ ile Sivas Belediyesi arasında iş birliği protokolü

SİVAS, (DHA) - SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) ile Sivas Belediyesi arasında bilimsel, kültürel, sosyal, sağlık gibi konuları kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.
Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Hilmi Ataseven, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ve Genel Sekreter Prof. Dr. Kadir Özköse katıldı.
Protokol; Üniversitenin Belediye personeline hizmet içi eğitim vermesi, kültürel, sosyal, sportif ve bilimsel çalışmalarda uzman eleman desteği sağlaması, yapılacak etkinliklerde konferans salonu, amfi, spor salonu, halı saha gibi mekânların Belediyeye tahsis edilmesi, Sivas'ın kültürüne katkı sağlayacak çalışmalarda öğretim elemanı görevlendirmesi, sağlık hizmetleri noktasında sağlık ekipleri oluşturması, Belediyeye laboratuvarların tahsis edilmesi, SCÜ Sürekli Eğitim Merkezinde (CÜSEM) Sivas halkının gelişimine yönelik kurslar düzenlenmesi, Belediyenin ulusal ve uluslararası yarışma ve projelerde destek sağlaması, Belediyenin faaliyet göstereceği alanların tamirat, tadilat ve tefrişatını yapması gibi konuları kapsıyor.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber