Geri Dön
SivasSTSO, mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı

STSO, mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı

STSO, mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı

STSO, mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı

SİVAS, (DHA) - SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi. Nisan ayı karar özetlerinin okunmasının ardından mizan ve masraf listeleri görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Yönetim Kurulu çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
Toplantıda konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken, odanın birlik ve beraberliğinin daim olmasını diledi. Üyelere en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Eken, "Ramazan ayında 24 Meslek Komitemiz, Gürün, Suşehri, Şarkışla ve Kangal’da bulunan üyelerimizle iftar programlarında bir araya geldi. Yaklaşık 3 bin üyemizle bir araya geldik ve çalışmalarımızı anlattık, hasret giderdik, sorun ve sıkıntılarını dinledik. Tabi gidemediğimiz ilçelerimiz oldu. İlçelerimize de kahvaltı programları düzenleyeceğiz. Durmak yok, üyelerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin, düşmanlara fırsat vermesin birliğimizi beraberliğimizi bozmasın" dedi.

'45 FİRMAYA YER TAHSİSİ YAPILDI'
Demirağ OSB'de yer tahsisleri ve temel atma törenlerinin devam ettiğini dile getiren Başkan Eken, "Demirağ OSB'de temel atmalar ve yer tahsisleri devam ediyor. Son olarak Türkiye’de 1'inci Avrupa ikinci sırada yer alan Tezmaksan 250 milyon TL’lik yatırım için temel attı. Türkiye’nin önemli firmalarının temel atma törenleri önümüzdeki günlerde de devam edecek. Demirağ’da güzel şeyler olmaya devam edecek. Şu ana kadar 45 firmaya yer tahsisi yaptık ve 15 bin kişinin istihdamı için taahhüt aldık. 1'inci OSB 2002 yılında 850 kişi istihdam ediyormuş, 2022'de 11 bin kişi istihdam ediyor. Demirağ ise henüz altyapısı devam ederken sayı 15 bin" dedi. 

'İŞ İNSANLARI İLE İSTANBUL'DA BULUŞACAĞIZ'
29 Mayıs’ta İstanbul’da 400 iş insanı ile bir araya geleceklerini ifade eden Başkan Eken, "29 Mayıs’ta Valimizle, Belediye Başkanımızla, İstanbul Haliç Kongre Merkezinde 400’e yakın Sivaslı iş adamlarımız başta olmak üzere iş insanlarıyla toplantı yapacağız. Sivas’a yatırım yapanlar da var, yatırım yapmayı düşünenler de var. Türkiye’nin her yerinden yatırımcılarımıza yer veriyoruz. Kim gelirse gelsin yerimiz var. Yeterki yatırım yapsın, doğru yatırım yapsın, rant elde etmek için değil buraya memleketine hizmet etmek istesin. İstihdama ve ihracata katkı sağlayacak tüm firmalarımıza yer veriyoruz" diye konuştu.

FİNAL DAVETİ
Sivasspor'un İstanbul'da oynayacağı kupa finali içinde meclis üyelerine tam kadro katılalım çağrısı yapan Eken, “Sivassporumuz Türkiye Kupası final maçında 26 Mayıs’ta İstanbul’da Kayserispor ile karşılaşacak. Bizde bu maç için taraftarlarımıza gerekli desteği vereceğiz. Buradan bir de çağrıda bulunmak istiyorum; İstanbul’da yaşayan Sivaslıları bu önemli maç için stadyuma davet ediyorum. Özellikle derneklerimizin taşın altına elini koyması lazım. Haydi İstanbul’daki Yiğidolar, inşallah hepinizle stadyumu dolduralım ve kupayı ilimize getirelim" ifadelerini kullandı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber