Geri Dön

Vali Ayhan'dan yeni hastaneye ziyaret

Vali Ayhan'dan yeni hastaneye ziyaret

Vali Ayhan'dan yeni hastaneye ziyaret

SİVAS (DHA) - SİVAS Valisi Salih Ayhan yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet binasını ziyaret etti. 
Vali Ayhan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) bünyesindeki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaret etti. 305 yataklı, 96 adet tek kişilik, 48 adet çift kişilik, 18 adet özel oda, 18 kişilik tek anne odası, kadın doğum acil servisi, kadın doğum, pediatri, çocuk cerrahisi poliklinikleri, doğumhane, doğumhane yoğun bakım üniteleri, pediatri yenidoğan yoğun bakım ünitesi, pediatri çocuk yoğun bakım ünitesi, ameliyathaneler, eğitim üniteleri ve 2 adet yemekhanesi ile sadece Sivas'a değil yakın şehirlere ve bölgeye de hizmet verecek durumda olan hastaneyi ziyaret eden Vali Ayhan ilgililerden hastaneyle ilgili bilgi aldı. Vali Ayhan'a SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız da eşlik etti. Hem sağlık alanında hem de ekonomik olarak şehre büyük katkısının olacağı düşünülen hastaneyle ilgili görevlilerden de bilgi alan Vali Ayhan, hastanenin bölgenin de yükünü hafifleteceğini söyledi. 
Hastane ziyaretinin ardından öğrencilerin kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunabilecekleri, değişik alanlarda kurslar ile etkinliklerin düzenleneceği ve tamamlanma aşamasına gelen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gençlik Merkezi'ni gezen Vali Ayhan Rektör Yıldız ile birlikte ilgili birim personeli ve yüklenici firma yetkililerinden inşaat ile ilgili bilgi aldı. 7 bin 082 metre kapalı alana sahip olan öğrencilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak inşa edilen Gençlik Merkezi 2020-2021 eğitim öğretim yılına kadar hazır hale gelmesi planlanıyor. 
Vali Ayhan ve Rektör Prof. Dr. Yıldız son olarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından bin 200 metrekarelik alana, 13 bin yıldır genetik yapısı bozulmayan Kavılca buğdayının ekildiği alanı ve serayı gezdi. 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber