Geri Dön
ErbaaErbaa'da yol genişletme ve üstyapı çalışmaları sürüyor

Erbaa'da yol genişletme ve üstyapı çalışmaları sürüyor

Erbaa'da yol genişletme ve üstyapı çalışmaları sürüyor

Erbaa'da yol genişletme ve üstyapı çalışmaları sürüyor

İbrahim UĞUR/ ERBAA (Tokat), (DHA) - TOKAT’ın Erbaa ilçe belediyesi, kanal kapama ve altyapı çalışmalarını tamamladığı Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde, yol genişletme ve üstyapı çalışmalarına başladı.
Erbaa Belediyesi Yıldırım Beyazıt Mahallesinde başlattığı kanal kapama ve altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmalarına başladı. Orhan Gazi Caddesinde üzeri kapatılan kanalın çevresinde yol genişletme çalışmalarının yanı sıra üstyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. D-100 karayolu girişinden Alişan Diktaş Caddesine kadar ulaşan Mehmetçik Sokak ve Orhan Gazi Caddesinde sürdürülen çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.
Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde DSİ’ye ait sulama kanalının üzerinin kapattıklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl "Mahallemizin içinden geçen DSİ’ye ait kanalın üzerini kapatmak için çalışmalarımızı tamamladık. Mahallemizde altyapı çalışmalarımızı da tamamladıktan sonra ekiplerimiz yol genişletme ve üstyapı için çalışmalara başladı. Yolumuzu genişletip D-100 karayolu girişinden şehre alternatif bir ulaşım ağı kurmayı planlıyoruz. Bu çalışmanın şehrimizin trafik yükünü azaltacağına inanıyoruz. Yıldırım Beyazıt Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimiz de çevre düzenleme çalışmalarıyla daha nezih bir ortama kavuşacaklar. Orhan Gazi Caddemizin bir bölümünde sıcak asfalta çalışmalarımızı kısa süre önce gerçekleştirmiştik. Kalan bölümünü de kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber