Geri Dön
TokatTokat'ta yaban hayvanları için doğaya 10 ton yem bırakıldı

Tokat'ta yaban hayvanları için doğaya 10 ton yem bırakıldı

Tokat'ta yaban hayvanları için doğaya 10 ton yem bırakıldı

Tokat'ta yaban hayvanları için doğaya 10 ton yem bırakıldı

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT'ta, Vali Ozan Balcı'nın da katılımıyla kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için ormanlık alanlara 10 ton yem bırakıldı.
Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce yaban hayvanlarına yem desteği sağlamak amacıyla kış ayında besi yemi, ot, yonca ve yemek artıkları olmak üzere 10 bin kilogram yem bırakıldı. Gıjgıj Tepesi'nde Tokat Valisi Ozan Balcı'nın katılımı ile düzenlenen programda 400 kilogram ot, yonca ve 350 kilogram buğday olmak üzere toplam 750 kilogram yem doğaya bırakıldı.
Tokat Valisi Ozan Balcı açıklamasında "Karla mücadelede devlet olarak jandarma, polisimiz, AFAD'ımız, Kızılayımız hazır ve nazırlar. Kamu hizmetlerini yürütürken yaban hayatını da unutmadık. Çünkü biz onlarla da beraber yaşıyoruz. Yaban hayvanları da bizim için çok önemli. Bugün de onlar için buğday, arpa ve diğer besinleri doğaya bırakıyoruz. Buradaki amacımız bir bilinç, duyarlılık oluşturmak. Bizim devletimiz, milletimiz merhametli, hayvanları da unutmuyoruz. Tokatlı hemşerilerimizden de yaban hayatını unutmamalarını, hayvanları bu soğuk kış gününde yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Yaban hayatındaki hayvanlarımız, bizim dostlarımız, canlarımız. Onları yalnız bırakmıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber