Geri Dön

Vali Balcı: LGS ve YKS'de büyük başarı elde ettik

Vali Balcı: LGS ve YKS'de büyük başarı elde ettik

Vali Balcı: LGS ve YKS'de büyük başarı elde ettik

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA) - TOKAT'ta Valisi Ozan Balcı, Liselere Geçis Sınavı'nda (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Vali Balcı, 2019 yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda 6 öğrencinin dereceye girdiğini söyleyerek, "Bu yıl 12 öğrencimiz var. Burada ETÜT merkezlerinin bir başarısı var. Büyük bir başarı elde ettik" dedi. 
LGS'de ve Yükseköğretim Kurumları Sınavında dereceye giren öğrenciler, öğretmenleri ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile birlikte Vali Tokat Valisi Ozan Balcı'yı makamında ziyaret etti. Türkiye genelinde LGS'de il merkezinde ve ilçelerde ilk üçe giren öğrencilere ve Yüksek öğretim Kurumları Sınavında ilk bine giren 12 öğrenciyi Vali Balcı çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi.
Tokat'ta mutlu bir güne şahitlik ettiklerini ifade eden Vali Ozan Balcı, "Lise giriş ve üniversiteye giriş sınavlarında başaralı olan Valiliğimizce ödüllendirdik. Öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin bu mutlu günlerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Üniversite sınavında ilk bine giren 12 öğrencimiz var. Öğrencilerimiz ile gurur duyuyorum" dedi. 

'ETÜT MERKEZLERİNİN BİR BAŞARISI VAR'
2019 yılında ilk binin içerisinde 6 öğrencinin olduğunu söylen Vali Balcı, "Bu yıl 12 öğrencimiz var. Burada ETÜT merkezlerinin bir başarısı var. Etüt merkezlerimiz çok güzel yürüdü. Tabi başarı öğrencilerimize ait. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlara değer veren öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyorum. Tabi sadece üniversite değil, Lise Geçiş Sınavlarında da büyük başarı elde ettik.  Onlarla da gurur duyuyorum. Her zamanda eğitime dost bir vali olarak da yanlarında olduğumu başarılarından büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum" diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber