MerkezTrabzon'da 10 Kasım anması

Trabzon'da 10 Kasım anması

10.11.2023 - 11:07 | Son Güncellenme:

Trabzon'da 10 Kasım anması

Trabzonda 10 Kasım anması

Selay SAYKAL/TRABZON,(DHA)-TRABZON’da, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85'inci yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 85'inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla  15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı Atatürk Alanı’nda anma töreni gerçekleştirildi. Törene Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, askerler, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saat 9.05'te sirenler çaldı, 2 dakikalık saygı duruşuna geçildi.

İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Vali Yıldırım günün anısına konuşma yaptı. Vali Yıldırım, “Bir asker ve devlet adamı olarak tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek oldunuz. Hayatınızı yüce milletimize adadınız. Necip Türk milletinin onurlu yürüyüşünde e büyük rehber oldunuz. İstiklal Savaşı’yla yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkan milletimiz, sayenizde bağımsızlığını ilelebet yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya gösterdi. Milletimize duyduğunuz sonsuz güven ve inançla tarihe iz bırakan bir komutan ve lider oldunuz. 100’üncü yılına onur ve gururla ulaşılmış Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma kararlılığımız, bizlere hedef koyduğunuz ülkemizi muassır medeniyetler üzerine çıkarma yolculuğumuz azim ve gayretle devam ediyor” dedi. 

Vali Yıldırım konuşmasının ardından şeref defterini imzaladı. Öğrencilerin şiir okumasının ardından Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programı sona erdi.(DHA)

FOTOĞRAFLI