MerkezTrabzon’da Avrupa hareketlilik haftası kapsamında ‘bisiklet turu’ düzenledi

Trabzon’da Avrupa hareketlilik haftası kapsamında ‘bisiklet turu’ düzenledi

17.09.2023 - 15:34 | Son Güncellenme:

Trabzon’da Avrupa hareketlilik haftası kapsamında ‘bisiklet turu’ düzenledi

Trabzon’da Avrupa hareketlilik haftası kapsamında ‘bisiklet turu’ düzenledi

Aleyna KESKİN/TRABZON,(DHA)-TRABZON Büyükşehir Belediyesi, 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan 'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında bisiklet turu düzenledi. ‘Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Yöntemleri İle Şehrini Keşfet Gelecek Enerjini Koru’ sloganıyla gerçekleştirilen bisiklet turuna 7’den 70’e herkes kaskını ve bisikletini alarak katıldı.

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Ortahisar ilçesi 3 No'lu Erdoğdu Mahallesi Kanuni Bulvarı’nda başlayan bisiklet turu, sahil Ganita etkinlik alanında sona erdi. Etkinliğin sonunda gerçekleştirilen çekilişte 10 kişiye bisiklet, 45 kişiye ise çeşitli hediyeler verildi.

ETKİNLİKLERE YIL BOYUNCA DEVAM EDECEĞİZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü, etkinliğin bir yarış olmadığını belirterek, “Uzunca bir yol kat ettiniz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ile birlikte yıl boyunca bu tür faaliyetleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz inşallah. Katkılarınızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum. Tabii ki bu bir yarış değildi. Yarış olarak görmedik. Onun için burada çekiliş yoluyla, bazı hediyeler takdim edeceğiz. İnşallah daha güzel organizasyonlarda beraber buluşmak dileğiyle" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI