Geri Dön
TrabzonTürkiye’nin AKUT’u 25 yaşında

Türkiye’nin AKUT’u 25 yaşında

Türkiye’nin AKUT’u 25 yaşında

Türkiye’nin AKUT’u 25 yaşında

TRABZON,(DHA)- AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin 25’inci kuruluş yılı nedeniyle Trabzon ekibi gönüllüleri, 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin Trabzon ekibi gönüllüleri, 25’inci kuruluş yılları nedeniyle bir araya geldikleri 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu, basın açıklamasında bulundu.

AKUT Trabzon Ekip Lideri Köksal Ofluoğlu açıklamasında “Bir grup dağcı dostumuz tarafından kurulduktan sadece 4 yıl sonra, büyük imkânsızlıklar içinde, arama kurtarma için Türkiye’de bir milat kabul edilen Büyük Marmara Depremi ile ülke gündemine girdik. Ülkemizin ilk  gönüllü arama kurtarma derneği olarak, geçen 25 yıl içinde, halkımızın desteği ile dünyanın en önemli arama kurtarma ekiplerinden birisi haline geldik. ‘Geleceğimizi Birlikte Kurtaralım’ sloganıyla toplumun her kesimini afetler konusunda bilinçlendirme çalışmaları başlatarak yüzbinlerce insana ulaştık. 3 bin 200'ü aşkın gönüllümüzle ulusal ve uluslararası her türlü afette ihtiyacı olanların yanında olduk. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 3 bin 618 operasyonda, ​3 bin 14 vatandaşımızın ve bin 496 hayvanın hayatına dokunduk” dedi.

‘HAYAT KURTARMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Türkiye'nin AKUT'unun 25 yaşında olduğunu belirten Ofluoğlu, “Kurulduğumuz günden bu yana, tamamen gönüllü olarak amatör bir çalışma ve profesyonel yaklaşım ile Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş bir sivil toplum örgütü olarak, bu çizgimizden taviz vermeden karşılıksız yardımseverlik ilkesiyle ‘hayat kurtarmaya’ devam ediyoruz ve edeceğiz. Arama kurtarma alanında Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamu Yararına Çalışan ilk ve tek Sivil Toplum Kuruluşu olmanın verdiği sorumlulukla çeyrek asırdır yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Türkiye'nin AKUT'u 25 yaşında” diye konuştu.

Pandemi kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen tören toplu anı fotoğrafı çekimi ile sona erdi.​

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber