Erciş Erciş’te 20 bin öğrenci, olimpik havuzla buluşturuldu

Erciş’te 20 bin öğrenci, olimpik havuzla buluşturuldu

28.12.2023 - 15:55 | Son Güncellenme:

Erciş’te 20 bin öğrenci, olimpik havuzla buluşturuldu

Erciş’te 20 bin öğrenci, olimpik havuzla buluşturuldu

Barış KUL/ERCİŞ(Van),(DHA)- VAN'ın Erciş ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘Yüzme bilmeyen kalması’, projesi kapsamında 20 bin öğrenci, yarı olimpik havuzla buluşturuldu. Yüzme bilmeyenlere ise 9 antrenörü tarafından yüzme eğitimi veriliyor.

İlçenin Sahil Kent mahallesinde 2022 yılında hizmete açılan 25 metre uzunluğu ve 5 kulvarı bulunan yüzme havuzu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 'Yüzme bilmeyen kalmasın' projesi kapsamında hem öğrencilere, hem de vatandaşlara hizmet sunuyor. ilk kez havuzla tanışan 4 ve 5’inci sınıf öğrencilerine ise 9 antrenör eşliğinde yüzme eğitimi veriliyor. Van Valiliği, Erciş Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sağladığı destekle öğrenciler okullarından alınıp yarı olimpik havuza getiriliyor. Beden eğitimi derslerinde yüzme eğitimi gören öğrenciler, yine araçlarla okullarına bırakılıyor.

Erciş Spor ilçe Müdürü Harun Yaşar, amaçlarının geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek olduğunu belirterek, "İlk etapta 4 ve 5’inci sınıf öğrencilerimizden oluşan 10 bin öğrencimizi projeye dahil ettik. Projedeki amaç geleceğin şampiyonlarını yetiştirip, şanlı bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandırmaktır. Bu projeyi ilçe milli eğitim müdürlüğü ile yapmaktayız. Cumhurbaşkanımızı başlatmış olduğu projesi kapsamında şu ana kadar 20 binin üzerinde öğrencimize yüzme eğitimi verildi." dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI