Erciş Erciş'te İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

Erciş'te İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

30.12.2023 - 16:11 | Son Güncellenme:

Erciş'te İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

Ercişte İsrailin Gazzeye yönelik saldırıları protesto edildi

Barış KUL/ERCİŞ(Van),(DHA)- VAN'ın Erciş İlçesinde sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen yürüyüşte vatandaşlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Erciş İlçesi'nde sivil toplum örgütlerinin organize ettiği etkinlikte programa binlerce vatandaş katıldı. Program, basın açıklaması ve ilçe müftüsü Abdullah Bora’nın dua okuması ile başladı. Kaymakamlık önünde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile İsrail aleyhine pankart taşıyarak ve tekbirler getirerek yürüdü.

Erciş Sivil İnisiyatifi adına basın açıklaması yapan Fuat Kılınç, "İsrail, 1948'den bu yana 75 yıldır, hiç ara vermeden hem devlet hem de sivil milisler eliyle, Filistinli Müslümanlara sistematik işgal ve soykırım uygulamaktadır. Kurulduğunda 9 bin kilometrekare yüzölçümü olan İsrail, bugün 22 bin kilometrekareye ulaşmış olup, sınırları belli değildir. İşgal devam etmektedir. Filistin davasını nesilden nesile aktarıp  unutturmayacağımızı, Tüm imkanlarımızla Filistinli kardeşlerimizi ve direnişlerini destekleyip, bağımsız Filistin devleti kuruluncaya kadar, yanlarında olduğumuzu, terör devleti Siyonist İsrail’i lanetlediğimizi, Filistinli şehitlerimizi ise şükranla yad ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI