Geri Dön
VanVAN’DA KAÇAK BALIK OPERASYONU

VAN’DA KAÇAK BALIK OPERASYONU

VAN’DA KAÇAK BALIK OPERASYONU

Van’da inci kefali balığı yasağına rağmen Van Gölü’nde kaçak avlanan 6 balıkçı teknesi ile 5 ton 100 kilo balığa el konuldu.
Van’ın Muradiye ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda, 5 ton 100 kilo balık ele geçirildi. 10 şüpheli şahsa 14 bin 469 TL idari para cezası verilirken, 6 balıkçı teknesine de el konuldu.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner, kaçak avlananlara yönelik çalışmaların devam edeceğini belirterek, buna yeltenenlere en ağır cezaların verileceğini söyledi. Van’ın bu değerine sahip çıkılması gerektiğini anlatan Altuner, “15 Nisan-15 Temmuz 2014 tarihleri arasında uygulanan bu yasağa herkesin uyması gerekiyor. İnci kefali avcılığı ve satışı bu tarihler arasında yasaktır. Yasağa rağmen buna uymayanlara yönelik jandarma, emniyet, belediye ve il, ilçe ekipleri tarafından bir dizi çalışma başlatıldı. Çalışmalar kapsamında Van Gölü’nde kaçak avlanan 6 balıkçı teknesine ve 5 ton 100 balığa el konuldu. Kaçak avlandığı tespit edilen 10 kişi hakkında da 14 bin 469 TL idari para cezası kesildi. Kaçak avlanmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bu konuda duyarlı vatandaşlarımızın kaçak avcılık yapanları görmeleri halinde 155 veya 156 ihbar numaralarını aramaları konusunda desteklerini bekliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber