Van Van'da düzenlenecek DAKAF '24 için hazırlıklar sürüyor

Van'da düzenlenecek DAKAF '24 için hazırlıklar sürüyor

28.12.2023 - 17:12 | Son Güncellenme:

Van'da düzenlenecek DAKAF '24 için hazırlıklar sürüyor

Vanda düzenlenecek DAKAF 24 için hazırlıklar sürüyor

Gülay KUYUCU/VAN,(DHA)- CUMHURBAŞKANLIĞI İnsan Kaynakları Ofisi'nin koordinatörlüğü ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin (Van YYÜ) ev sahipliğinde 3-4 Ocak 2024'te düzenlenecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF'24) için çalışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğü ve Van YYÜ ev sahipliğinde 3-4 Ocak 2024'te Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF'24) düzenlenecek. DAKAF'24 ile üniversite öğrencileri ve mezunların iş imkanlarıyla ilgili yeni fikirler ve bilgiler edinmesi sağlanacak. DAKAF'24 için çalışmalar sürerken Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, fuarın 6 ili kapsadığını belirterek, "Hakkari, Bitlis Eren, Muş Alparslan, Siirt ve Iğdır üniversitelerinin paydaşlığında Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nı 3-4 Ocak 2024'te Van'da gerçekleştireceğiz. Bölgemizde bu güne kadar yapılmış fuarların en kapsamlısı. Şu ana kadar 200'ün üzerinde sektör temsilcisi, bakanlık, devlet ve kamu kuruluşları, özel sektör firmaları stant açmak için sözleşme yaptı. Fuar kapsamında birçok panelist ilimize gelecek. Öğrencilerimizin kariyerleri, mesleki gelişimleri ile ilgili birçok panel düzenlenecek. En önemlisi Türkiye'mizin saygın kurumlarından Türk Hava Yolları, Aselsan, Havelsan, Roketsan gibi birçok firma, sektör temsilcisi de stant açıp orada mesleklerle ilgili, mezunlarımızın kariyerleri ile ilgili onlara yol gösterici bilgilendirmelerde bulunacaklar." diye konuştu.

Fuar kapsamında üniversiteye, fuara destek veren iş insanları, sektör temsilcilerinin olduğunu bugünde önemli bir protokolü imzaladıklarını belirten Rektör Şevli, "Doğu Anadolu Kariyer Fuarında farklı kategorilerde sponsorlarımız var. Bizi kırmayıp Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin Koordinesinde, üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'na sponsor olarak destek veren Ölmezler Madenciliğe, Azat Ölmez'e teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Fuara sponsor olan iş insanı Azat Ölmez ise fuarın bölgede düzenlenmesinin, bölgede faaliyet gösteren firmalara büyük fırsatlar sunduğunu belirterek, "Hakkari, Elazığ, Diyarbakır ve Adana bölgelerinde madencilik faaliyeti göstermekteyiz. Burada yaşadığımız en büyük sıkıntılardan birisi insan kaynağıdır. Bu anlamda Cumhurbaşkanlığımızın oluşturmuş olduğu bu kariyer merkezinin özel sektörün önünü açacağına inanıyoruz. Yüzüncü Yıl Üniversitesine bize bu sponsorluk fırsatını verdiği için Sayın Şevli'ye ve yönetime teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI