Geri Dön
ZonguldakDÜŞTEN GERÇEĞE PROJESİ

DÜŞTEN GERÇEĞE PROJESİ

DÜŞTEN GERÇEĞE PROJESİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın çağrısı kapsamında desteklenen ülke genelindeki 39 projeden biri olan 'Düşten Gerçeğe' Bülent Ecevit Üniversitesi yürütücülüğünde tamamlandı.
Koordinatörlüğünü, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Özlem Koray'ın yaptığı proje kapsamında, eğitimi yarım kalmış, 16-29 yaş arası lise ve üniversite eğitimi alma çağında olan ve çalışmayan genç kadınların sosyal yaşama ve iş yaşamına dönük hedeflerini gerçekleştirmeleri için gerekli donanımı kazanmalarını amaçlanırken, bu yaş aralığındaki kadınların bireysel gelişim, sosyal yaşama uyum, özgün iş fikirleri ortaya koyma ve bu fikirleri projelendirme konularında yetiştirilmeleri hedeflenip, genel anlamda eğitim odaklı olan projede hobi-meslek kursları ile de uygulama alanı genişletildi. Proje kapsamında katılımcılara kişisel gelişim, sosyal yaşama uyum, iş yaşamına dönük üretim eğitimleri olmak üzere toplam 3 aylık süreçte 56 saatlik eğitim verildi.
Proje eğitimleri; Doç. Dr. Halil Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Mualla Murat, Yrd. Doç. Dr. Sezai Kalafat, Yrd. Doç. Dr. Selda Polat, Öğr. Gör. Berin Bayraklı, iletişim uzmanı Neriman Kara ve hobi meslek kursları profesyonel eğitimcileri tarafından verilirken, projede Yrd. Doç. Dr. Gürkay Birinci ve Melda Torlak rehber olarak görev aldı. Projede gönüllülük çalışmaları da gerçekleştirilmiş olup, bu kapsamda Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği öğrencileri gönüllülük eğitimleri aldı ve gönüllü olarak çalışmalar yürüttüler.
Proje kapanış toplantısı Kdz. Ereğli Nikah Salonunda gerçekleşti. Programa, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzmanlarından Başak Ekinci, Ereğli İşkur Şube Müdürü Ayfer Yavuz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Şen ve proje eğitimcileri katıldı. Katılımcılara ve gönüllü öğrencilere sertifikaları törenle verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber