22 Aralık 2000 Cuma
BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SANAT  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  TEKNOLOJİ  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  ENTELLEKTÜEL B.  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
 
 Trabzon bildiğiniz gibi

     Ergun Ata

     Skora bakıp da Trabzonspor’un kolay kazandığını kimse düşünmesin . Bordo - Mavililer bu maçta da zorlandı.
     Rakip, ligin gol yeme rekoruna sahip bir takım ya... İlk yarı organize olmasa da gerçekleşen tüm hücum girişimlerinde Trabzonspor’da topu ayağına alan kaleyi düşündü. Ceza alanının dışından Erhan üç kez denedi, Koraç engeline takıldı. Gökdeniz iki vuruşuyla da boşluğu dövdü. Sağdan - soldan bu yarıda bol orta geldi. Stoper Osman bile sol kulvardan üç defa çizgiye inerek orta yaptı. Tamer ve Abdülkadir kafa vuruşlarıyla topu direğe nişanladı ve ilginçtir ki gol savunmadaki basit bir ıskayla geldi.
     Bütün bunlara karşın Trabzonspor 67. dakikaya kadar tat vermedi. Zayıf bir rakip karşısında bile Bordo - Mavililer ürkekliklerini üzerlerinden atamadı. Futbolcularda tedirginlik sürüyor. Bunun nedeni kuşkusuz ligde alınan kötü sonuçlar yüzünden tribünle bozulan ilişkiler. Hata yapma korkusu, gerçek özelliklerin sahaya yansıtılmasına önemli bir engel oldu. İkinci gol de gecikince bütün bu olumsuzluklar ikiye katlandı. Erhan - Orhan değişikliği, Lange’ye birazda tribün baskısıyla Löebe tercihi bile Trabzonspor’u hareketlendiremedi. Lange ya da Löebe farketmedi. Al birini vur diğerine. Bordo - Mavililer hücum gücü artıramadı. Erzurumspor oyunda dengeyi kurup, beraberlik şansını değerlediremeyince de kaderine razı oldu. Gökdeniz’in üstün oyunuyla oluşan posizyonlarla goller geldi. Abdülkadir takımını rahatlattı. Erzurumspor’u dağıttı ve Orhan işi bitirdi.
     Maçın hakem üçlüsü açısından tartışılabilecek tek pozisyonu vardı. Gökdeniz’in vuruşunda Koraç’ın elinden kaçırdığı top bize göre çizgiyi geçmişti. Ama Ali Uluyol’un yardımcısı Sürhat Müniroğlu’nun kararına uymaktan başka çaresi yoktu.
     
     


 SPOR


DÖNMEYEBİLİRİM
Haftanın Analizi
AT YARIŞLARI
Avrupa Ligleri
Ülker’e soğuk duş: 73-68
2. Lig sonuçları
HİDAYET 16 dakika
Çeyrek final garanti: 3-0
‘Kral olacağım’
’Ameliyata gerek yok‘
AZİZ NİCHOLAS!
LUCESCU ‘Suçlu benim’
Trabzon gönül aldı: 3-0
TERİM: Daha sözleşme imzalamadım
Zirve Mutlu oldu
Trabzon bildiğiniz gibi
San Marino ve Siena
Futbol bilmecesi


 SAYFA BAŞI 
© 2000 Milliyet