14.11.2017 12:59 | Son Güncelleme:

AK Parti'nin Meclis yönetimi belli oldu

AK Parti'yi Meclis'te temsil edecek üyeler seçildi. Grup başkanvekilleri ve Meclis başkanvekilleri yerini kordu. AK Parti Grup Başkanlığına İzmir Milletvekili ve Başbakan  Binali Yıldırım yeniden seçildi.

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'nda AK  Parti'yi temsil edecek  üyeler seçildi.  AK Parti Grup Toplantısı'nda, AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan  Binali Yıldırım'ın konuşmasının ardından, basına kapalı bölüme geçildi.

 Bu bölümde, 26. Dönem. 2. Devre için, AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM  Başkanlık Divanı'nda AK Parti'yi temsil edecek üyelerin seçimi yapıldı. Buna göre, AK Parti Grup Başkanlığına İzmir Milletvekili ve Başbakan  Binali Yıldırım yeniden seçildi.  AK Parti Grup Başkanvekilliklerine, Kayseri Milletvekili Mustafa  Elitaş, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,  İstanbul Milletvekili Mehmet Muş ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı tekrar  seçildi.

 Grup başkanvekilleri değişmezken, Başkanlık Divanı'nda AK Parti'yi  temsil edecek üyeler de değişiklik yapıldı. Buna göre, TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen Divan'da yer almazken,  yerine AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı seçildi. TBMM Katip  Üyesi Ömer Serdar'ın yerine de Divan'da, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram  Özçelik görev yapacak.

  AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile AK Parti  Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın TBMM Başkanvekilliği görevine yeniden  seçilirken, diğer Başkanlık Divanı üyelerinin de görevlerine devam etmeleri  kararlaştırıldı.

 Öte yandan, 15 asıl, 5 yedek Grup Yönetim Kurulu üyeliği, 5 asıl, 3  yedek Grup Disiplin Kurulu üyeliği, 2 Grup Denetçiliği için de seçim yapılarak,  bu görevleri yürütecek milletvekilleri belirlendi. Seçimin ardından, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, liseye kayıt  uygulaması hakkında milletvekillerini bilgilendirdi ve sorularını yanıtladı.

 


 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0