Dünya
11.01.2017 - 20:30 | Son Güncelleme: 11.01.2017-20:36

Bağdat bombalarla sarsıldı: 8 ölü 17 yaralı

Irak'ın başkenti Bağdat'ın farklı bölgelerinde meydana  gelen bombalı saldırılarda ilk belirlemelere göre 8 kişinin öldüğü, 17 kişinin  yaralandığı bildirildi.

Sitene Ekle

AA

Emniyette görevli yüzbaşı Nezhen el-Hıdır, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, başkentin güneyindeki El-Beyya bölgesinde bombalı araçla düzenlenen  saldırıda, 2 kişinin öldüğünü, 7 kişinin yaralandığını söyledi.

Bağdat'ın kuzeyindeki El-Atıfiyye bölgesinde eş zamanlı meydana gelen  üç bombalı saldırıda da 2 kişinin öldüğünü, 6 kişinin yaralandığını belirten  Hıdır, batıda yer alan El-Bekiriyye bölgesindeki bir halk pazarını hedef alan  saldırıda ise 1 kişinin öldüğünü, 4 kişinin yaralandığını aktardı.

Hadar, ayrıca El-Belediyyet bölgesinde evinden çıkışı sırasında  kimliği belirsiz silahlı kişiler tarafından kaçırılan "Soruşturma ve Adalet  Komisyonu"nda görevli Ali Abub'un öldürüldüğünü ifade etti.

Yüzbaşı Hıdır, emniyet güçlerinin, Seb'a el-Bur bölgesi ile  El-Yusufiyye nahiyesinde kimliği henüz tespit edilemeyen iki cesede ulaştığını  sözlerine ekledi.

Söz konusu saldırıların sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.
 

Etiketler: ırak, bağdat, Irak,Bağdat
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıHz. Muhammede peygamberliğin verildiği mağaranın ismi hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Milattan yüzyıllar önce Mısırlılar, daha sonra da Romalılar, Çinlilerden ipek satın almak için kullandığı güzergaha ne ad verilir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.