Bağdat

Bağdat

Son dakika Bağdat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bağdat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bağdat haber sayfamızda...

Bağdat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.923 bagdat haberi bulunmuştur.
İran Dışişleri Bakanı Zarif: İstenilen düzeyde bir seçim olmadı
İran Dışişleri Bakanı Zarif: İstenilen düzeyde bir seçim olmadıİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, muhafazakar aday İbrahim Reisi'nin zafer kazandığı cumhurbaşkanlığı seçimlerinin aday olmak isteyen bazı önemli isimlerin de aralarında olduğu birçok kişinin adaylığının veto edilmesi nedeniyle istenilen düzeyde bir seçim olmadığını söyledi.
19.06.2021Dünya
Bestemsu Özdemir ile Öncü Sönmez arasında sürpriz yakınlaşma!
Bestemsu Özdemir ile Öncü Sönmez arasında sürpriz yakınlaşma!Oyuncu Bestemsu Özdemir, önceki gün Bağdat Caddesi’ndeki Bistro 33’te iş insanı Öncü Sönmez ile görüldü. İkili, yaklaşık iki saat baş başa yemek yerken romantik dakikalar geçirdi.
18.06.2021Cadde
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Diyanet adım adım cuma namazı kılınışı...
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Diyanet adım adım cuma namazı kılınışı...Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat soruları namaz vakti yaklaştıkça araştırılmaya devam ediyor. Bilgilerini tazelemek isteyen vatandaşlar haftada 1 gün kılınan cuma namazı öncesinde arama motoru üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. İlk kez cuma namazı kılacak olan veya aklına takılan soru işaretlerini gidermek için cuma namazının kılınışına dair bilgiler merak ediliyor. İşte adım adım cuma namazı kılınışı...
18.06.2021Gündem
Batman şiiri - Muhammed Gidici
Batman şiiri - Muhammed GidiciBatman, ülkemizin Güney Doğu Anadolu bölgesi olarak adlandırılan bölgesinde bulunan bir şehirdir. Batman şehri, konumu itibariyle geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu özelliğinden dolayı Batman'da birçok medeniyetin bıraktığı tarihi izler vardır. Dicle'nin aktığı topraklarda zengin tarihi geçmişi koruyan Batman ve antik kenti Hasankeyf; üç bini aşkın mağarası, orta çağdan kalma tarihi köprüsü, eski çarşısı, camii minareleri ve tarihsel anıtlarıyla bir doğa harikasıdır.
17.06.2021Şiirler
Müslüman bilim insanları: Sıfırı ilk kullanan alim Hârizmî
Müslüman bilim insanları: Sıfırı ilk kullanan alim HârizmîBağdat’ta dünyaya gelmiş olan bilim alimi El Hârizmî, matematiksel anlamda geliştirdiği düşüncelerle bilim ve ilim dünyasına büyük katkılar yapmış bir isim.
14.06.2021Bilim ve Çocuk
Son dakika: Bağdat Havalimanı'na insansız hava aracıyla saldırı!
Son dakika: Bağdat Havalimanı'na insansız hava aracıyla saldırı!Irak'ın başkenti Bağdat'taki Uluslararası Bağdat Havalimanı'nın 3 adet insansız hava aracı (drone) ile hedef alındığı bildirildi.
9.06.2021Gündem
İngiltere Dışişleri Bakanı Raab, Irak Başbakanı ve Dışişleri Bakanı ile görüştü
İngiltere Dışişleri Bakanı Raab, Irak Başbakanı ve Dışişleri Bakanı ile görüştüIrak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, İngiltere'nin Irak'ın yeniden imarında önemli rol üstlendiğini belirtti. Iraklı Bakan, İngiliz mevkidaşı Raab ile ayrıca ülkede 10 Ekim tarihinde yapılacak erken seçimlere yönelik uluslararası desteği de değerlendirdiklerini aktararak, söz konusu seçimlerde siyasetçilerle vatandaş arasında güven köprüsünün kurulması için Irak'a uluslararası gözlemcilerin gelmesini istediklerini söyledi.
8.06.2021Dünya
Ofiste karma model sınırları kaldırdı
Ofiste karma model sınırları kaldırdıPandeminin yeniden şekillendirdiği çalışma mekânları için birçok senaryo var. Beyaz yakalıların ‘plaza’ düzeni sarsıldı. Uzaktan çalışma, kimi şirketlerde kalıcı oldu. Ofise gitmek, tercihli bir hale dönüşünce, şirketler şehirde çeşitli ofisler kiralamaya yöneldi.
8.06.2021Ekonomi
Son dakika! Irak’tan PKK’ya harekât hazırlığı
Son dakika! Irak’tan PKK’ya harekât hazırlığıIrak’ta Dohuk’un Amediye kasabasında beş Peşmerge’nin terör örgütü PKK’nın saldırısında yaşamını yitirmesinin ardından Irak merkezi yönetimi, PKK’ya karşı harekete geçmeye hazırlanıyor.
7.06.2021Gündem
Bağdat ve ABD ile görüşme trafiği
Bağdat ve ABD ile görüşme trafiğiTürkiye’nin, terör örgütü PKK nedeniyle rahatsızlık duyduğu Mahmur Kampı ve çevresine yönelik olası harekât seçeneklerini Bağdat ve ABD ile masaya yatırdığı öne sürülüyor
6.06.2021Dünya
Macron, Irak'ta yapılacak seçimlere destek verecek!
Macron, Irak'ta yapılacak seçimlere destek verecek!Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ekim ayında yapılması kararlaştırılan erken seçimlere hazırlık konusunda Irak'a destek olmaya hazır olduklarını belirtti.
4.06.2021Dünya
Son dakika... Bağdat’taki patlamanın kaynağı açıklandı!
Son dakika... Bağdat’taki patlamanın kaynağı açıklandı!Gelen son dakika haberine göre, Irak’ın başkenti Bağdat’ta, Şiilerin yoğun olarak yaşadığı Kazımiye’deki patlamanın gaz tüpünün patlaması sonucu meydana geldiği bildirildi.
3.06.2021Dünya
Son dakika... Bağdat'ta patlama! Ölenler olduğu açıklandı
Son dakika... Bağdat'ta patlama! Ölenler olduğu açıklandıIrak’ın başkenti Bağdat’ta yabancı bir cismin patlaması sonucu ölenlerin olduğu bildirildi. Açıklamada, söz konusu patlamada ölenlerin olduğu ifade edilerek, bunların sayısı hakkında bilgi verilmedi.
3.06.2021Dünya
Masumlar Apartmanı oyuncuları kim, konusu nedir? İşte, Masumlar Apartmanı oyuncu kadrosu ve isimleri...
Masumlar Apartmanı oyuncuları kim, konusu nedir? İşte, Masumlar Apartmanı oyuncu kadrosu ve isimleri...Masumlar Apartmanı dizisi ilgi görmeye devam ediyor. Oyuncu kadrosu ve konusu her hafta izleyeni etkilemeyi başarıyor. Çocukluktan gelen sorunları ile yetişkin olduklarında da mücadele etmek zorunda olan dört kardeş, hayatın karşılarına çıkardıkları ile yeni maceralara atılır. İşte, Masumlar Apartmanı hakkında detaylar...
1.06.2021Cadde
Yürüyen reklam
Yürüyen reklamDilan Çıtak ile Levent Dörter, Nişantaşı’nda objektiflere takıldı.
31.05.2021Cadde
Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet adım adım cuma namazı kılınışı...
Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet adım adım cuma namazı kılınışı...Cuma namazı nasıl kılınır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Uzun bir süredir cuma namazını kılmayan veya hayatında ilk kez kılacak olan ya da hafızasındaki bilgileri tazelemek isteyen vatandaşlar cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat sorularına yanıt aramaya devam ediyor. İşte adım adım cuma namazı kılınışı...
28.05.2021Gündem
Ahmet Haşim Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi Kişiliği
Ahmet Haşim Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi KişiliğiTürk edebiyatında sembolizmin öncülerinden biri olarak kabul edilen Ahmet Haşim şairlerden bir tanesidir. Ahmet Haşim'in yazmış olduğu şiirler ve eserler onun edebi kişiliği çok merak edilmektedir. Ahmet Haşim son günlerde sürekli olarak araştırılan bir şair olmuştur. Özellikle yaşantısında ortaya koymuş olduğu şiirler günümüzde okutulmaktadır. Peki Ahmet Haşim kimdir? Ahmet Haşim'in hayatı nasıldır? Ahmet Haşim'in eserleri nasıldır? Ahmet Haşim'in edebi kişiliği nedir? İşte Ahmet Haşim ile ilgili tüm bilgiler.
26.05.2021Eğitim
Irak'ta göstericilere gerçek mermi ile müdahale
Irak'ta göstericilere gerçek mermi ile müdahaleIrak’ın başkenti Bağdat’ta güvenlik güçlerinin göstericilere gerçek mermi ile ateş açması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Saldırı sonrasında çıkan arbede sırasında hem göstericiler hem de güvenlik güçleri arasında yaralılar olduğu görüldü.
25.05.2021Haberler
Son dakika... Göstericilere gerçek mermi! Irak karıştı...
Son dakika... Göstericilere gerçek mermi! Irak karıştı...Irak’ın başkenti Bağdat’ta güvenlik güçlerinin göstericilere gerçek mermi ile ateş açması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Saldırı sonrasında çıkan arbede sırasında hem göstericiler hem de güvenlik güçleri arasında yaralılar olduğu görüldü.
25.05.2021Dünya
2 simit 1 kitap
2 simit 1 kitapİstanbul’un ünlü Bağdat Caddesi’nde simit büfesi işleten Sait Okuducu, tezgâhının yan tarafına yaptırdığı küçük kütüphanesindeki kitaplarını müşterileriyle getir-değiştir şeklinde paylaşıyor.
24.05.2021Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Cuma namazı adım adım kılınışı...
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Cuma namazı adım adım kılınışı...Cuma namazı nasıl kılınır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Mübarek cuma gününde kılınacak olan farz namaz öncesine uzun bir süredir namazı eda edemeyen veya ilk kez kılacak olan vatandaşlar veya bir kez daha hatırlamak isteyen vatandaşlar Cuma namazı nasıl kılınır kaç rekat sorusuna yanıt arıyor. İşte adım adım cuma namazı kılınışı...
21.05.2021Gündem
Kasrı Şirin Antlaşması Nedir? Önemi, Özellikleri Ve Sonuçları
Kasrı Şirin Antlaşması Nedir? Önemi, Özellikleri Ve SonuçlarıOsmanlı devleti tarihinde imzalanmış olan pek çok önemli antlaşma yer almaktadır. Bu antlaşmalardan bir tanesi de Kasrı şirin antlaşmasıdır. Kasrı şirin antlaşması son yıllarda internet üzerinden devamlı olarak araştırılan ve tartışılan bir antlaşma olmuştur. Peki Kasrı şirin antlaşması nedir? Kasrı şirin antlaşması önemi ve özellikleri nelerdir? Kasrı şirin antlaşması sonuçları neler olabilir? İşte Kasrı şirin antlaşmasına dair tüm detaylar.
16.05.2021Eğitim
Son dakika: Dünya ayakta! Birçok farklı noktadan tek ses yükseldi: Katil İsrail
Son dakika: Dünya ayakta! Birçok farklı noktadan tek ses yükseldi: Katil İsrailGelen son dakika haberine göre; İsrail'in Filistin saldırıları pek çok ülkede protesto edildi. İspanya Barcelona, İsveç'in başkenti Stockholm, Köln, Türkiye İstanbul, İngiltere Londra, Yunanistan Atina, Irak Bağdat ve Somali Mogadişu gibi birçok noktada yine İsrail karşıtı gösteriler vardı, kalabalıklar Filistin'e destek verdi.
15.05.2021Dünya
Önemli Buluşlar Yapmış Türk-İslam Bilginleri Kimlerdir?
Önemli Buluşlar Yapmış Türk-İslam Bilginleri Kimlerdir?İslamiyet'in altın çağı, M.S. 800'lü yılların ilk çeyreğinde başlayıp 15. yüzyıla kadar sürmüştür. Türk - İslam kültürü bu dönemde felsefeden matematiğe, astronomiden geometriye kadar birçok alanda bilginler yetiştirmiştir. Bu bilginlerin kaleme aldığı eserler Avrupa dillerine tercüme edilmiş ve birçok bilim insanının çalışmasına referans olmuştur. Önemli buluşlar yapmış Türk - İslam bilginlerini detaylı bir şekilde derledik.
13.05.2021Eğitim
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in eylemleri derhal durdurulmalıdır
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in eylemleri derhal durdurulmalıdırGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail'in insanlığın ortak kurumlarının kararlarına temel insan haklarına uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri, derhal durdurulmalıdır.BM Güvenlik Konseyi, derhal ve etkin tedbirlerle bu zulme dur demezse 'Dünya 5'ten büyüktür' diye ifade ettiğimiz çarpıklığı kayıtsız şartsız kabul ediyor demektir." açıklamasını yaptı.
12.05.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ırakbağdatCuma namazıNasıl kılınırKaç rekat

Bağdat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.