10.09.2018 19:40 | Son Güncelleme:
AA

Bakan Akar'dan flaş İdlib açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "(İdlib'teki  gelişmeler) Ateşkes düzeninin mutlaka devam etmesini, sürdürülmesini istiyoruz." dedi.

Afganistan Milli Günü resepsiyonuna katılan Akar, burada yaptığı  konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akar, İdlib'deki gelişmelere ilişkin, Astana Süreci çerçevesinde  kurulmuş bir ateşkes düzeni olduğunu belirterek, "Bu ateşkes düzeninin mutlaka  devam etmesini, sürdürülmesini istiyoruz." diye konuştu.

Ateşkes düzeninin sağlanamaması durumunda bölgeye yapılacak saldırı  halinde özellikle sivillerin, çocukların ve yaşlıların çok fazla cefa çekeceğinin  oldukça açık olduğunu vurgulayan Akar, "Karadan, havadan yapılan tüm saldırıların  bir an önce durdurularak bölgede ateşkesin ve istikrarın sağlanması en önemli  gayretimizdir." ifadesini kullandı.

Akar, kimyasal silahlar dahil her türlü silahlarla masum insanların  öldürülmesine karşı durduklarının altını çizerek, sadece belirli terör  örgütlerine değil, tüm terör örgütlerine karşı olduklarını ve bu örgütlere karşı  mücadeleyi sürdürdüklerini kaydetti. Hulusi Akar, "El Kaide gibi terör örgütleri dahil FETÖ, PKK/PYD/YPG,  PJAK, DEAŞ bunlara karşı mücadelemiz aralıksız sürmeye devam edecek ve en son  terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadelemiz sürecektir."   değerlendirmesinde bulundu.

Bu habere ifade bırak
  • 3Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy3