06.12.2017 14:58 | Son Güncelleme:
AA

BBP Genel Başkanı: ABD'nin hamlesi ateşe  benzin dökmektir

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına ilişkin, "Bugüne kadar hiçbir ABD Başkanı bunu neticelendirecek adımı atma cesareti gösterememiştir. ABD'nin hamlesi ateşe benzin dökmekten başka bir şey değildir" dedi.

BBP Genel Başkanı Destici parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında  gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv'deki  büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planına ilişkin Destici, ABD Başkanı Donald  Trump'ın "Başkanlığın bedelini ödemeye" başladığını söyledi.

 ABD'nin, 1960'lı yıllardan itibaren büyükelçiliğin Tel-Aviv'den  Kudüs'e taşınmasını tartıştığını hatırlatan Destici, "Bugüne kadar hiçbir ABD  Başkanı bunu neticelendirecek adımı atma cesareti gösterememiştir. ABD'nin  hamlesi ateşe benzin dökmekten başka bir şey değildir. Bu adım, Ortadoğu barışını  görünmez bir geleceğe taşır." diye konuştu.

 Destici, ABD'deki Hakan Atilla davası hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti  devleti bugüne kadar ABD ve diğer küresel odakların hep açık hedefi olmuştur.  Bunlar hasmane tutum ve hamlelerini sadece milli güvenlik konularında değil,  ülkemizi dış müdahaleye açık hale getiren boşluklar üzerinden de devreye  sokmuşlardır. Biz ülkemizi dış müdahaleye açık hale getiren Rıza Sarraf olayını  da bu kapsamda değerlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

 TAŞERONLARA KADRO

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, taşeron işçilerin kadroya  alınması yönündeki açıklamasını anımsatan Destici, şöyle devam etti: "Son haftanın belki de en sevindirici haberlerinden bir tanesi taşeron  işçilerimizin kadroya kavuşması. Bu anlamda BBP olarak taşeron kardeşlerimizle  ilgili çok mücadele verdik. Hep onların yanında durduk. Ama şimdi bu mücadeleyi  kazanmış olmanın da mutluluğunu ve sevincini yaşıyorum. Bu anlamda söz veren  iktidarı, sözünü tutmasından dolayı da tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Başta  Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümete ve iktidara teşekkür ediyorum." Destici, basın toplantısının ardından kendisini ziyaret eden İnci  Tiryaki isimli engelli genç kıza akülü araba hediye etti.

  

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0