18.11.2017 02:30 | Son Güncelleme:
ANKARA Milliyet

‘CHP’nin ittifak teklifine kesinlikle hayır derim’

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

İyi Parti’nin gündemin ana konusu olduğunu idida eden Akşener, “Her kanalda İyi Parti konuşuluyor, fakat bizden kimseye yer verilmiyor. Bir de diyorlar ki tutmadı, tutmadı. Tutmadıysa neden her gün bizi konuşuyorlar. ‘FETÖ destekliyor’ iddiaları başarısız oldu. En son daha ilginç bir iddia var o da Tayyip Bey’le görüşmüşüz. İşin garibi şimdi de Tayyip Bey’in proje partisi olduk. Kendisiyle en son görüşmem; hakkımda atılan iftiraların ardından kendisi ve eşi hanımefendiyle bir görüşmemiz olmuştu. Bizim pozisyonumuz birinci öncelik Türkiye’nin çıkarı tüm partilerin ve şahısların çıkarından üstündür. Ben Erdoğan’ın düşmanı değilim. Erdoğan’ın başkaları tarafından dayak yemesini istemem ama Cumhurbaşkanının Türkiye’deki herkesin Cumhurbaşkanı olmasını talep ederim” dedi. 

‘Absürt konuşmalar’
“Semih Yalçın’ın İP proje partisi” açıklamalarına ne diyorsunuz” sorusuna Akşener, “İp konusunda ip atma konusunda uzmandır kendisi. Bunu Semih Yalçın’a sormak gerek. O kimin ipini tutuyor. Bizim partimizin ismi İyi Parti bir kısaltması yok. Genelde absürt konuşmaları olan bir arkadaştır ben ciddiye almıyorum” yanıtını verdi.
Akşener, “Bahçeli’nin AKP ile her türlü adımı atarız sözlerine ne diyorsunuz siz ittifak yapacak mısınız” sorusu üzerine, “Şu andan bir şey söylemek çok erken. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde herkes kendi adaylarını çıkarmalı. CHP, AKP ve biz çıkaracağız keşke MHP de çıkarsa diğer partiler de çıkarsa. CHP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘Ortak aday olur musunuz?’ derseniz kesinlikle hayır derim. Arkadaşlarımız beni aday gösteriyor. İlerleyen zamanda belki daha parlak bir aday çıkarıyoruz bunu zaman gösterecek oturup konuşacağız. Ama ben iddialı bir adayım. Yüz bin imza ile geleceğim” dedi.
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0