12.07.2018 23:25 | Son Güncelleme:
AA

Donald Trump kapanacak demişti! Rekor kırdı

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un hisseleri bugün rekor  kırarken, şirketin kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos'un da serveti  arttı.

AA muhabirinin derlediği verilere göre, New York borsasında dünü 1.755  dolardan tamamlayan Amazon hisseleri, bugün yüzde 2,4 artışla 1.798 dolara kadar  tırmandı.

Bu sonuçla, Amazon'un hisseleri şirket tarihindeki en yüksek seviyeye  ulaşarak rekor kırdı. Şirketin piyasa değeri de bugün 20 milyar dolar artarak 866,5 milyar  dolara ulaştı. Amazon, 951 milyar dolar piyasa değerine sahip Apple'ın ardından  ABD'nin en değerli ikinci şirketi konumunda bulunuyor.

Uzmanlar, Amazon'un internet üzerinden yılda bir defa düzenlediği ve  pazartesi günü başlayarak 36 saat sürecek "Prime Day"e işaret ederek, şirketin  hisselerine olan talebin arttığını belirtiyor. Amazon'un "Prime" üyesi tüketicilerinin milyonlarca ürünü büyük  indirimlerle alabildiği "Prime Day"de geçen yıl satışlar bir önceki yıla oranla  yüzde 60 artmış, "Prime Day"deki kullanıcı sayısı da yıldan yıla yüzde 50  yükseliş göstermişti.

SERVETİ 3 MİLYAR DOLAR ARTTI

Amazon'un hisselerindeki artışla şirketin kurucusu ve CEO'su Jeff  Bezos'un da serveti bugün yükseliş gösterdi. Forbes'un Gerçek Zamanlı Milyarderler Listesine göre Bezos'un serveti  bugün 3,1 milyar dolar artarak 147,5 milyar dolara ulaştı. Böylece dünyanın en zengin kişisi konumunda bulunan Bezos listedeki  yerini güçlendirdi.

"AMAZON 7 YIL İÇİNDE KAPANACAK"

Donald Trump geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Amazon ve Washington Post'un 7 yıl içinde kapanacağını söylemişti.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 4Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy5