Şili'de 6.2 büyüklüğünde deprem

Kuzeydeki Iquique yakınlarında yerel saatle akşam 7.22'de gerçekleşen sarsıntı, Arjantin, Peru ve Bolivya'da da hissedildi.

Şili'de 6.2 büyüklüğünde deprem

Pasifik Ateş Çemberi'nin kenarında bulunan uzun kıyılarıyla ünlü Güney Amerika ülkesi Şili'de, 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sarsıntının merkez üssü, Bolivya ve Peru sınırı yakınlarındaki Iquique kenti.

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, deprem Şili'nin komşuları Arjantin, Peru ve Bolivya'da da hissedildi.

Yerin 91 kilometre altında gerçekleşen sarsıntıdan sonra dağlardan okyanusa kayaların düştüğü görüldü. Şilili yetkililer, depremin birkaç kırsal bölgeyi etkilediğini açıkladı.

Şili, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının hemen yanında yer alıyor. Dünyada en fazla depremin meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

Şili'de 2010 yılındaki 8.8 büyüklüğündeki deprem, 500'den fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştı.

Berberi 'kadına neden baktın?' diyerek dövdülerAdıyaman'da, erkek kuaförü Hasan Hekimoğlu, iş yerine gelen şüpheliler tarafından bir kadına baktığı iddiası ile sopalarla dövüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber