İş seyahatinde cinsel ilişki sırasında öldü, mahkeme 'iş kazası' dedi!

Fransa'da bir şirket, iş seyahatinde bir yabancıyla cinsel ilişki sırasında ani kalp durması sonucu hayatını kaybeden bir erkek çalışanının ölümünden sorumlu bulundu.

İş seyahatinde cinsel ilişki sırasında öldü, mahkeme 'iş kazası' dedi!

Fransa'da bir şirkette mühendis olarak çalışan adam, iş seyahatinde bir yabancıyla cinsel ilişki sırasında yaşamını yitirdi. Paris'teki mahkeme, olayı iş kazası olarak değerlendirip aileye tazminat ödenmesine karar verdi. Şirket ise bir kadının otel odasına giden çalışanın, olay sırasında mesleki görev yapmadığını belirterek itirazda bulundu. Ancak yargıçlar, Fransız yasalarına göre, iş seyahati sırasında meydana gelen herhangi bir kazadan işverenin sorumlu olduğuna hükmetti.

Adının Xavier X olduğu söylenen ve demiryolu bakım şirketi TSO'da mühendis olarak çalışan kişinin, 2013'te Paris'in güneyinde bir şehre yaptığı bir iş seyahati sırasında, bir otel odasında öldüğü belirtiliyor.

İşveren, olayı "yabancı biriyle evlilik dışı ilişki" olarak değerlendiriyor. Şirket, resmi sağlık sigortası kurumunun, ölümü iş kazası olarak değerlendiren kararına karşı dava açmıştı.

Kurum, cinsel aktivitenin de "tıpkı banyo yapmak veya karın doyurmak" gibi normal olduğunu ifade ederek savunma yaptı.

Paris'teki istinaf mahkemesi kurumun bu savunmasını haklı buldu. Kararda, "iş seyahati sırasında kişinin tüm görev süresi boyunca ve koşullardan bağımsız olarak sosyal güvencesinin olması gerekir" denildi.

Önce karısını ardından kayınvalidesini bıçakladı!İstanbul Esenyurt'ta bir kişi tartıştığı eşi ile kayınvalidesini bıçakladı. Zanlı evinin yanındaki markete giderek marketçiden aldığı telefonla polisi aradı. Kendini ihbar eden zanlı olay yerine gelen polis ekiplerine teslim oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber