İş Kazası

İş Kazası

Son dakika iş kazası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iş kazası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iş kazası haber sayfamızda...

İş Kazası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.385 is kazasi haberi bulunmuştur.
YÖK’ten istihdamı artıracak düzenleme
YÖK’ten istihdamı artıracak düzenlemeYükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversite mezunlarının istihdam edilebilirliğine katkı sağlamak üzere öğrencilerin uygulama eğitimlerine ilişkin mevzuatta düzenleme yaptı.
18.06.2021Eğitim
Son dakika: Kritik teklif Meclis'ten geçti! Borçlar yeniden yapılandırılacak
Son dakika: Kritik teklif Meclis'ten geçti! Borçlar yeniden yapılandırılacakGelen son dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak. Her bir taşıt için motorlu taşıtlar vergisi, taşıta ilişkin idari para cezaları ile geçiş ücretinin en az yüzde 10'unun ödenmesi şartıyla taksit ödeme süresince fenni muayene izni verilecek. Düzenleyici ve denetleyici kurumlarca verilen idari para cezaları, Kovid-19 ile mücadele kapsamında verilen idari para cezaları ile tütün ve tütün mamulleri kullanımından kaynaklanan idari para cezaları kapsam dışında olacak
3.06.2021Ekonomi
Hangi borç yapılanma kapsamında? Borç yapılandırma ödemeleri nasıl yapılacak?
Hangi borç yapılanma kapsamında? Borç yapılandırma ödemeleri nasıl yapılacak?Borç yapılandırma ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Son dakika gelen bilgilere göre borç yapılandırmasıyla ilgili kanun teklifinin Meclis'e sunulması ile birlikte detaylar araştırılmaya başlandı. Peki, hangi borçlar borç yapılandırma kapsamına giriyor? KYK borçları, SGK prim borçları yapılandırma kapsamında mı? Borç yapılandırma nasıl yapılır? İşte merak edilen ayrıntılar...
27.05.2021Gündem
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildi
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
27.05.2021Ekonomi
Risk Analizi Nedir, Nasıl Yapılır? Risk Analizi Yöntemleri Nelerdir?
Risk Analizi Nedir, Nasıl Yapılır? Risk Analizi Yöntemleri Nelerdir?Risk analizi, herkesin duyduğu sözcüklerdir. Risk analizini duyan bireyler ne olduğu hakkında araştırma yaparak kendilerini geliştirmek istiyor. Risk analizinin ne olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında yapılan bazı araştırmalar bulunuyor. Risk analizi yöntemleri hakkında bireyler en doğru bilgilere ulaşmak istiyor. Risk analizi nedir, nasıl yapılır? Risk analizi yöntemleri nelerdir? Risk analiziyle alakalı sizler için merak edilen konular hakkında bilgiler derledik.
24.05.2021Eğitim
‘Nitelikli çalışan’ 1.5 milyonu aştı
‘Nitelikli çalışan’ 1.5 milyonu aştıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, nitelikli iş gücünün uluslararası rekabette en önemli güç olduğunu  belirterek, farklı mesleklerin de bu kapsama dahil edilmesini ve sayıyı artırmayı hedeflediklerini bildirdi.
17.05.2021Ekonomi
Ayşe’ler evlendirildi, Ahmet’ler çırak oldu
Ayşe’ler evlendirildi, Ahmet’ler çırak olduPandemi nedeniyle yüz yüze eğitimden mahrum kalan çocukların yüzde 15’inin okullara dönemeyeceğini belirten uzmanlar, 6 ay daha okullar kapalı tutulursa Türkiye’de eğitimin 30 yıl geriye gideceğini kaydediyorlar
16.05.2021Gündem
Dijital etkinlikler
Dijital etkinliklerTiyatro, sinema, opera ve konser salonlarınıne evlerimize geldiği bu günlerde, en iyi yapımları sizler için derledik...
14.05.2021Cadde
CHP’den ‘ev işçiliği’ raporu: 10 kadından 3’ü  şiddet mağduru
CHP’den ‘ev işçiliği’ raporu: 10 kadından 3’ü şiddet mağduruRapora göre; Türkiye’de 1 milyon 300 bin ev işçisi kadın bulunuyor. Her 10 kadın işçiden üçü cinsel fiziksel şiddete ve işyerinde mobbinge uğruyor. 5 yılda 100’den fazla ev işçisi çalışırken yaşamını yitirdi...
30.04.2021Gündem
Çene kemiği kırılması ve tedavisi hakkında merak edilenler
Çene kemiği kırılması ve tedavisi hakkında merak edilenlerKazalar, darp gibi eylemler, çene kırılmalarına sebep olabilir. Çene kırığı yaşayan kişilerin en büyük tedirginliği ise bu problemin tedavisinin mümkün olup olmadığı ve çenelerinin normal ve sağlıklı haline dönüp dönmeyeceğidir. Konu hakkındaki tüm detayları, Çene Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Serhat Yalçın, merak edenler için açıkladı
20.04.2021Genel Sağlık
Son dakika: Hesap değişti! Geriye doğru 12 ay...
Son dakika: Hesap değişti! Geriye doğru 12 ay...Son dakika gelen habere göre çalışanlara iş kazası gibi durumlarda yapılan iş göremezlik ödemelerinin hesaplama kriterleri değiştiriliyor. Artık hesaplama 3 ay üzerinden değil, geriye doğru 12 ay üzerinden yapılacak. İşte ayrıntılar...
2.04.2021Ekonomi
Prim yapılandırmada son tarih 31 Mart
Prim yapılandırmada son tarih 31 MartAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu hatırlattı.
29.03.2021Ekonomi
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 Mart
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 MartAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu hatırlattı.
28.03.2021Ekonomi
Yetersiz ve düzensiz uyku, Kovid-19 aşısının etkinliğini bile azaltıyor
Yetersiz ve düzensiz uyku, Kovid-19 aşısının etkinliğini bile azaltıyorSağlıklı bir bir vücut ve ruh sağlığı için olmazsa olmazlarda olan uyku, özellikle pandemi döneminde çok daha önemli hale geldi. Anksiyete ve kaygının koronavirüse bağlı olarak artması sonucu pek çok kişi, uykusuzluk için çareler aramaya, uyku kalitesini artıracak öneriler almak için uzmanların kapısını çalar oldu. Peki, yetersiz uyku ile koronavirüs arasında nasıl bir ilişki var? Uyku apnesi hastaları Kovid-19 açısından risk altında mı? Uykusuz kalmak, aşının etkinliğinde nasıl bir rol oynuyor? Uyku sorunu yaşayanlar nelere başvurmalı? Uyku Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Sadık Ardıç, çok önemli bilgiler paylaştı
19.03.2021Genel Sağlık
'İş kazası değil, iş cinayeti bu'
'İş kazası değil, iş cinayeti bu' Sakarya’nın Hendek ilçesindeki bir havai fişek fabrikasında 3 Temmuz 2020’de meydana gelen patlamalarda 7 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin davanın duruşmasını izleyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Milliyet’e konuştu.
17.03.2021Siyaset
Sıram gelince gidip aşı oldum
Sıram gelince gidip aşı oldumCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aşı konusundaki sözlerine, “Sıram geldi de onun için gidip aşı oldum” yanıtını verdi
10.03.2021Siyaset
Son dakika: CHP'li başkana haciz şoku! Koltuğu ve arabası götürüldü
Son dakika: CHP'li başkana haciz şoku! Koltuğu ve arabası götürüldüDenizli'nin Bozkurt Belediye Başkanı CHP'li Birsen Çelik'in makam koltuğu ve aracı, belediyede çalıştığı dönemde geçirdiği iş kazası nedeniyle açtığı tazminat davasında 600 bin TL kazanan Hamdiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Uygun tarafından haczettirildi.
9.03.2021Ekonomi
Rusya'da inşaat alanındaki korkunç iş kazası kamerada
Rusya'da inşaat alanındaki korkunç iş kazası kameradaRusya'da bir inşaat alanında sondaj çalışması yapıldığı sırada kilolarca ağırlıktaki sondaj makinesine ait matkap kontrolden çıkarak, işçiye çarptı. Şans eseri ölümden dönen işçinin vücudunun bir çok yerinde kırıklar meydana geldi.
8.03.2021Haberler
Yemekhane kavgası iş kazası sayılıyor
Yemekhane kavgası iş kazası sayılıyorAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı meslek hastalığını tanımlarken hastalığın 40 yıl sonra da ortaya çıkabildiğini belirtti. Yemekhane kavgalarında yaralanma iş kazası olarak nitelendi.
6.03.2021Ekonomi
Giresunspor'un serisine Altay 'dur' dedi
Giresunspor'un serisine Altay 'dur' dediGiresunspor Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Ayhan, "Önümüzde 10 maçımız daha var. Alacağımız galibiyetlerle sezon sonunda Süper Lige yükseleceğiz" dedi.
1.03.20211.Lig
İş Kazası Nedir? İş Kazası Örnekleri Nelerdir?
İş Kazası Nedir? İş Kazası Örnekleri Nelerdir?Kazalar, ev kazası, trafik kazası ve iş kazası olmak üzere birçok türe ayrılır. İş kazaları ise önlenebilir ve önlenemez olarak iki ana başlıkta toplanır. Kazaların en fazla görüldüğü sektörlerin başında madencilik ve inşaat sektörü geliyor. Bunun dışında sağlık ve dokuma sanayi sektöründe çalışanlar da risk grubu içerisinde yer almaktadır. İş kazası nedir? Sizler için örnekleri ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.
1.03.2021Eğitim
SGK prim borcu yapılandırmasın başvuru sayısı 1 milyonu geçti
SGK prim borcu yapılandırmasın başvuru sayısı 1 milyonu geçtiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK prim borçlarının yeniden yapılandırılmasında bugüne kadar 1 milyon 428 bin kişinin başvuru yaptığını, 79 milyar 24 milyon liralık borç için yapılandırma yapıldığını bildirdi.
25.01.2021Ekonomi
Maden ocağında facia! 1 işçi hayatını kaybetti
Maden ocağında facia! 1 işçi hayatını kaybettiZonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) bağlı maden ocağında meydana gelen iş kazasında işçi Soner Dağlıoğlu (42), yaşamını yitirdi.
29.12.2020Gündem
Antalya’da borç yapılandırma yoğunluğu
Antalya’da borç yapılandırma yoğunluğuAntalya’da sigortalı ve işverenlerin borçlarına ilişkin 7256 sayılı kanun ile 31 Aralık 2020 tarihine kadar getirilen ödeme kolaylığı, SGK İl Müdürlüğünde yoğunluğa neden oldu. HES kodu sorgulanıp ateşleri ölçülerek içeriye alınan vatandaşlar, hizmet binasında borcunu yapılandırmak için sıraya girdi.
28.12.2020Haberler
‘Primler arttıkça aylık da artmalı’
‘Primler arttıkça aylık da artmalı’Emeklilikte Yaşa Takılanlar’la video konferans yöntemiyle buluşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, sorunun çözümüne ilişkin önerilerini sıraladı.
28.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

teklifyapılandırmasgkborçkanun

İş Kazası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.