12.07.2018 - 17:54 | Son Güncelleme: 12.07.2018-17:58 A-A+

Ece Seçkin konserinde drone şov

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Ece Seçkin'in konseri öncesinde gerçekleştirilen drone şovu büyük ilgi gördü.

Ece Seçkin konserinde drone şov

Mithat ABAKAN / MANAVGAT (DHA)

Ece Seçkin, Manavgat'ın Kızılağaç turizm merkezindeki 5 yıldızlı bir otelde konser verdi. Yüzlerce tatilcinin izlediği konser öncesinde 20 drone kullanılarak gösteri yapıldı. Sürü teknolojisine sahip yazılımla aynı anda bütün dronelar yerden yaklaşık 40 metre havalanarak çeşitli şekiller oluşturdu. Tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği ve her saniyesini cep telefonlarıyla kayıt altına aldığı gösterinin sonunda droneların havada Ay Yıldız oluşturmaları alkışlandı.

Drone gösterisinin ardından sahneye çıkan Ece Seçkin, 90 dakika boyunca söylediği parçalarla tatilcilere keyifli anlar yaşattı. Zaman zaman izleyenlerin isteklerini de söyleyen şarkıcı, büyük alkış aldı.

Drone gösterisini gerçekleştiren firmanın iletişim sorumlusu Tarkan Aydınonat, Türkiye'de ilk defa senkronize sürü teknolojisiyle geliştirilmiş özel yazılımlı dronelara aynı anda komut vererek çeşitli gösteriler sunduklarını belirtti. Türkiye'de ilk defa böyle bir gösteri gerçekleştirildiğini aktaran Aydınonat, "Biz 20 dronedan, 100, hatta 1000'e kadar gösteri sunabiliyoruz. Dronelarla yapılan gösteriler yakında havai fişek gösterilerinin yerini alacak. Çünkü dronelar havai fişekler gibi doğaya ve çevreye rahatsızlık vermiyor" dedi.

Bilgi Yarışmasıİlk yazılı antlaşma hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.