08.10.2017 02:30 | Son Güncelleme:
ANKARA Milliyet

Erdoğan kararlı ve olaylara vakıf

İdlib’e yönelik askeri hareketliliği değerlendiren Bahçeli “Cumhurbaşkanı olaylara vakıf hale gelmiş ve kararlı bir davranış içerisinde bulunuyor. Tutarlı politikalar devam ettiği sürece MHP Sayın Cumhurbaşkanı’nın yanındadır” dedi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün parti genel merkezinde, MHP Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 14. dönem açılış töreninde yaptığı konuşmada gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Bahçeli özetle şunları kaydetti:
MHP’NİN GENÇLEŞME SÜRECİ: Bizim siyaset ve liderlik okulu 500’e yakın mezuniyetiyle 14. dönemini başlatmıştır. Burayı yöneten arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Burası bir kaynaktır, MHP’nin gençleşme sürecinin önemli bir kanalıdır. Buraya iltifat eden arkadaşlarımız MHP’nin her aşamasında göreve layık arkadaşlar olarak bağrımıza basmaya hazırız.

CUMHURBAŞKANI’NIN YANINDAYIZ: (İdlib operasyonu konusunda) Sayın Cumhurbaşkanımızın Suriye ve Irak’ta takip etmiş oldukları politikalarda bir tutarlılık görülmektedir, kararlılık görülmektedir. Zamanı geldiğinde de her türlü çabanın ortaya konacağı anlaşılmaktadır. Bu bakımdan İdlib’deki gelişmeler zannediyorum belli bir istişare sonrasında oluşmuş olanlardır. Rusya havadan, orada Özgür Suriye Ordusu içeriden mücadelelerini sürdürmektedir. Türkiye de kendi güvenliği ve orada yaşayan insanlarımızın güvenliği açısından da her türlü tedbiri almış ve askeri güç başta olmak üzere bütün unsurları ile olayları yakından takip etmektedir. Bunun böyle devam edeceği inancındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızla perşembe günü yapılmış olan görüşme sırasında bu değerlendirmeler konularında bizimle de paylaştıkları unsurlar olmuştur. Bütününe dikkat ettiğimiz vakit anlaşılıyor ki Sayın Cumhurbaşkanı çok yönlü olayları takip ediyor, olaylara vakıf hale gelmiş ve kararlı bir davranış içerisinde bulunuyor. O bakımdan kendilerine başarılar diliyoruz. MHP olarak, bu tutarlı politikalar devam ettiği sürece ve terörle mücadelede herhangi bir yılgınlığa düşmemek kaydıyla MHP, Sayın Cumhurbaşkanının yanındadır.
İÇ İŞLERİNE KARIŞMAYIZ: (Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı) MHP ilkeli kararlı ve tutarlı bir siyasi kurumdur. Hiçbir siyasi partinin iç işlerine karışmaz. Herhangi bir kişi ve kuruluşun veya bir partinin MHP’nin iç işlerine karışmasına da müsaade etmez. O bakımdan sorun Ankara Belediye Başkanı ile Adalet ve Kalkınma Parti arasında gelişmektedir. Bize düşen basın yoluyla da olsa olayları takip etmektir.
MUHATAP ALMAK MHP’YE YAKIŞMAZ: (Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in MHP’yi eleştiren açıklamaları konusunda) Doğu Perinçek’i muhatap alıp cevaplandırmak MHP’ye yakışmaz. Sabah akşam Çin adına, Rusya adına, ABD adına konuşur. Bir gün de Türkiye adına konuşursa memnun oluruz. 

ÖZEL KALEMİ’NDEN AĞIT:

Kerkük feryat figan, Zalimler vermez aman

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 81 Düzce, 82 Kerkük, 83 Musul açıklamalarının ardından, MHP bugün Kerkük için büyük buluşma toplantısı düzenleyecek. Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker’in sözlerini yazdığı Kerkük ağıtı da toplantıda ilk kez dinletilecek. Sanatçı Atilla Yılmaz’ın bestelediği ve seslendirdiği ağıtın sözlerinde Kerkük’te yaşanan drama değinilirken Türkiye’nin Türkmenlere sahip çıkacağı da vurgulanıyor. Kerkük buluşmasına, Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinden katılımlar sağlanacak. Kerkük ağıtının sözleri özetle şöyle:
Kerkük Türk’ün özü 
Türk’ün ağlayan gözü
Kerkük yüreğimde acı bir sızı
Kerkük’te mahzun kaldı balası kızı
Oy can Kerkük vay can Kerkük
İçimde kanayan yarası Kerkük
Kerkük feryat figan
Zalimler vermez aman
Sanma ki hesap kalır yarına
Türkiyem seni basar bağrına
l ÖNDER YILMAZ Ankara
Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5