2019 LGS ne zaman? LGS başvurusu nasıl yapılır? LGS son başvuru günü...

2019 LGS başvuruları tüm hızıyla sürüyor. Binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili en çok merak edilen LGS başvurusu nasıl yapılır ve 2019 LGS ne zaman sorularının cevaplarını bir araya getirdik. İşte ayrıntılar...

2019 LGS ne zaman? LGS başvurusu nasıl yapılır? LGS son başvuru günü...

LGS başvuruları alınmaya devam ediyor. Ortaöğretim'den Lise eğitimine geçiş yapacak olan yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren LGS başvuruları alınmaya devam ediyor. LGS başvuruları öğrencinin bağlı bulunduğu okulda elektronik ortam üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru yapmadan önce adaylar E-okul üzerinden bilgilerinin güncelliğini kontrol ettikten sonra başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Başvuruları

LGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Merkezî Sınav başvurusunda bulunacak öğrenciler, başvuru yapmadan önce elektronik ortamdaki bilgilerinin güncel olup olmadığını kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden kontrol ettireceklerdir. Öğrenci bilgilerinin güncelliğinden okul müdürlüğü sorumlu olacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU VE TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. 3 Nisan'da başlayacak olan başvurular 14 Nisan tarihine kadar alınmaya devam edecek. Başvuru işlemleri öğrenim görülen okulların elektronik ortamları aracılığıyla gerçekleştirilecek.

BAŞVURUNUN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

Başvurularda;

Elektronik ortamdaki öğrenci bilgilerinde eksiklik, çelişki veya hata varsa, Sınav başvurusu elektronik ortamda okul müdürlüğü tarafından onaylanmamışsa, Yurt dışından başvuru yapan öğrencilerin belgelerinde eksiklik varsa, Bu durumdaki öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

LGS NE ZAMAN?

LGS, 1 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak. LGS sınav giriş belgeleri ise 22 Mayıs 2019 tarihinde yayımlanacak.

MEB'in yayımladığı başvuru kılavuzunda LGS sınav sonuçlarının tarihi ise 24 Haziran 2019 olarak yerini aldı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Resmî ve Özel Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları Öğrencilerinin Başvuru Şartları 2018–2019 Öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak. Açık Öğretim Ortaokulu ve Geçici Eğitim Merkezi Öğrencilerinin Başvuru Şartları Örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşımak ve öğrenim gördüğü okulun 8‘inci sınıfında öğrenimine devam ediyor olmak.

Yurt dışında e-Okul Sisteminde Kayıtlı Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Başvuru Şartları

2018–2019 Öğretim yılında yurt dışında Bakanlığımıza bağlı okulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

Yurt dışında e-Okul Sisteminde Kayıtlı Olmayan Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsoloslukları aracılığıyla, 5/3/2004 tarihli ve 25393 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Millî Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği” esas alınarak öğrenim belgesi kontrol edilen öğrencilerden, Türkiye’deki 8’inci sınıf seviyesine denk sınıfta öğrenim görüyor olmak.

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber