Bursluluk sınav sonuç sorgulama ekranı! 2019 İOKBS sonuçları açıklandı...

Binlerce öğrencinin büyük bir merakla beklediği 2019 bursluluk sınav sonuçlarına ilişkin müjdeli haber geldi ve 2 haziran 2019 bursluluk sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. İşte İOKBS sonuç sorgulama ekranı...

Bursluluk sınav sonuç sorgulama ekranı! 2019 İOKBS sonuçları açıklandı...

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı,9,10 ve 11’inci sınıfları ilgilendiren bursluluk sınavı 2 haziran 2019 tarihinde uygulanmıştı. Milli Eğitim Bakalığı tarafından gerçekleştirilen bursluluk sınavının sonuçları bugün açıklandı. Peki sınav sonuçları nereden öğreniliyor?

SONUÇLAR NEREDEN ÖĞRENİLİYOR?

İOKBS sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir. Sonuçların saat kaçta açıklanacağı ise belli değil.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber