KYK borçları silinecek mi?

KYK borçları silinecek mi sorusu ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren KYK borçlarına ilişkin son durumu sizler için derledik. Peki, KYK borçları silinecek mi?

KYK borçları silinecek mi?

Milyolarca üniversite öğrencisinin yararlandığı KYK kredilerinin borçları gündeme geldi. Öğrenciler, eğitim hayatı boyunca devlet tarafından gördüğü maddi desteğin borçları silinecek mi merak ediyor. KYK borçlarını ele alan Buket Aydın'la Kanal D Ana Haber'de öğrenciler, üniversite hayatı bittiğinde işsizliğe değinerek borçların ödenmesinde zorluk çekileceğini vurguluyor. SGK Uzmanı Özgür Kaya ise KYK borçlarının silinmesine ilişkin şu yorumu yaptı:

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Tekrar gündeme gelen KYK borçları üniversite öğrencilerini heyecanlandırdı. KYK borçları silinecek mi? arayışında bulunan öğrenciler henüz net bir yanıt bulamadı. Yükseköğrenim Kurumu Kredi Borçlarının Silinmesi'yle ilgili düzenlemeyi Buket Aydın, Kanal D Ana Haber'de mercek altına aldı. Ana haberde yapılan KYK borçlarının silinmesine ilişkin şu yorumlar yapıldı.

"Bakanlar Kurulu bu konuyla ilgili tekrar bir değerlendirme yaparak KYK ile ilgili borçların tamamen tasfiyesi söz konusu olacak."

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber