LGS sınav giriş yeri sorgula | Liseye Geçiş Sınavı giriş belgesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanacak olan ve 8. sınıfları kapsayan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sınav giriş yerleri dün açıklandı. LGS adayları ise sınava nerede katılacaklarını öğrenmek için arayışa geçti. Peki LGS sınav giriş belgesi nereden alınır? 2019 LGS ne zaman uygulanacak?

LGS sınav giriş yeri sorgula | Liseye Geçiş Sınavı giriş belgesi

3-14 Nisan 2019 tarihleri arasında alınan LGS başvuruları sonrasında, sınav heyecanı başladı. 1 Haziran 2019'da uygulanacak olan LGS sınavı için geri sayım başladı. MEB, yayımladığı kılavuz LGS sınav sonuç tarihine de yer verdi.

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Fotoğraflı sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi üzerine ÖDSGM’ nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecektir.

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren, bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsolosluklarından alacak ve onaylatacaklardır.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Liseye Geçiş Sınavı sonuçları, 24 Haziran 2019 tarihinde açıklanacak.

Edremit sahili alev alev...Balıkesir'in Edremit ilçesinde turistik tatil bölgeleri Akçay ve Dalyan arasında kalan sazlık alanda başlayan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Alevlerin sahile ve yola kadar geldiği alanda denizden çıkan tatilciler endişeli gözlerle alevleri izlerken Edremit Kara yolu üzerindeki bazı noktalarda da kara yoluna kadar uzanan alevler yüzünden trafik ilerleyemiyor. Göçmen kuşların duraklama noktası olduğu öğrenilen bölgede alevlerin arasında kalan çok sayıda hayvanın telef olduğu belirtiliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber