Doğu Türkistan

Doğu Türkistan

Doğu Türkistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Türkistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Doğu Türkistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Türkistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 429 dogu turkistan haberi bulunmuştur.

Başbakan Yıldırım: ABD ile 90 günlük bir anlaşma yaptık
Başbakan Yıldırım: ABD ile 90 günlük bir anlaşma yaptık!Başbakan Binali Yıldırım, ABD ile Türkiye arasında  mutabakata varılan Münbiç yol haritasına ilişkin, 'Şu anda 90 günlük bir anlaşma  yaptık. Bu anlaşma ne? 90 gün içerisinde belirli bir takvime göre buradan terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD ile YPG çıkartılacak. Oradaki yönetim yerel yönetime devredilecek. Bu Türkiye'nin ısrarlı gayretleri sonucu bu noktaya geldi.' dedi.Başbakan Binali Yıldırım, '(Eurovision) Bu sene şarkı  yarışması çok ideolojik şekle dönüştü. Bu yıl ilk defa İsrail'de yapılması için  İsrail'e kazandırdılar. Puan alamadığı halde kazandırdılar, kazanan ülkede  yapılıyor ya. En son Lizbon'da yapıldı. Oylama değişikliğine gittiler,  planlamışlar, seneye İsrail'de Kudüs'te yapılsın... İnadına gidiyorlar, dinler  arası çatışmayı körüklemek için. İsrail'in şarkıcısı iyi şarkıcı değil. İsrail  sadece öldürmeyi bilir, şarkı söylemeyi bilmez.' dedi.Kanal İstanbul projesinin içeriğine açıklık getiren  Yıldırım, 'Kanal İstanbul projesi bir eğlence projesi değil. Öyle anlatıyorlar  ki 'bu kadar parayı buraya harcamaya ne lüzum var.' Bir kere rakamları tam  bilmiyorlar. Proje 10 milyar dolar, onlar 65 milyar dolar diyor. Projeyi yapan  benim. Diyorum ki bu 10 milyar dolar, ısrarla diyorlar ki '65 milyar doları niye  bu işe harcıyorsunuz?' İkinci yanlış, biz bunu devletin bütçesinden yapmayacağız. Bu projeyi yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştireceğiz.' dedi.
16.06.2018Siyaset
Doğu Türkistanlılar gönüllü asker olmak istiyor
Doğu Türkistanlılar gönüllü asker olmak istiyorİstanbul’da yaşayan Doğu Türkistanlı vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e düzenlediği operasyona destek verdi. 500 kadar vatandaş askerlik şubesine başvurarak gönüllü olarak askere alınmalarını talep etti. İstanbul’da yaşayan Doğu Türkistanlı vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e düzenlediği operasyona destek verdi. Zeytinburnu meydanında toplanan aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi, Türk askerine açtıkları pankartlarla ve attıkları sloganlarla destek verdi. Önce İstiklal marşını okuyan Doğu Türkistanlılar, sık sık ‘Vatan sana canım feda’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ şeklinde sloganlar attılar. Grup, meydanda yaptıkları gösterinin ardından ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığına yürüdü. Doğu Türkistanlılar, yaklaşık 500 kişinin imza attığı gönüllü askere alınma dilekçelerini Şube komutanı Albay Halil Akar’a teslim etti. Grup adına konuşan Hidayetullah Oğuzhan, "Türkiye’de yaşayan 300 bin Doğu Türkistan vatandaşını temsil eden dernekler olarak buradayız. Şanlı Türk ordumuzun yanında olduğumu ifade etmek istiyoruz. Afrin’de ve dünyanın her yerinde ordumuzun yanında olduğumuzu emirlerinde olduğumu bilsinler istiyoruz. Bizde askere alınmak istiyoruz. Gönüllü olarak askerliğe talibiz. Ordumuzun emrinde canımızı seve seve feda etmeye hazırız" diye konuştu. Başvuruları alan Albay Haili Mutlu, vatandaşlara teşekkür ederek, "Başvurularınız ilgili komutanlıklarımıza iletilecektir. Desteğiniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim” dedi.
22.01.2018Yaşam

Yazar Sonuçları