Teröre Lanet

Teröre Lanet

Teröre Lanet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teröre Lanet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Teröre Lanet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teröre Lanet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 623 terore lanet haberi bulunmuştur.

Şehit Uzman Onbaşı Aygül son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Onbaşı Aygül son yolculuğuna uğurlandıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Uzman Onbaşı Halil İbrahim Aygül, Çorum’un Alaca ilçesinde son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı. Şehit Uzman Onbaşı Halil İbrahim Aygül’ün naaşı Gaziantep’te düzenlenen askeri törenin ardından uçakla Amasya’nın Merzifon ilçesine daha sonra ise Alaca ilçesine getirildi. Son kez baba ocağına getirilen şehidin cenazesi burada helallik alınmasının ardından cenaze töreninin yapılacağı Cumhuriyet meydanına götürüldü. Cenazeye katılan binlerce kişi teröre lanet okurken sık sık tekbirler getirip “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı.Nişanlısına asker elbisesiyle veda etti Edinilen bilgilere göre, 1.5 yıl önce nişanlanan şehit Aygül’ün düğün hazırlığı yaptığı önümüzdeki aylarda düğün yapmayı planladığı öğrenildi. Cenaze törenine katılan şehidin nişanlısı Esma Dursun, nişanlısını asker elbisesiyle uğurladı. Nişanlısının tabutuna sarılan Dursun, uzun süre gözyaşı döktü. Oğlunun tabutuna sarılar "oğlum seni görmek istiyorum diye gözyaşı döken baba Mustafa Aygül'ü ise yakınları güçlükle teselli etti. Cenaze törenine Vali Necmettin Kılıç, AK Parti Çorum milletvekilleri Salim Uslu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Garnizon Komutanı J. Alb. Çetin Öcal, İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Abdurrahman Başbuğ, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra binlerce kişi katıldı.
11.09.2019Yaşam
Yüzlerce kişi, Türk bayraklarıyla yürüyerek PKK’ya tepki gösterdi
Yüzlerce kişi, Türk bayraklarıyla yürüyerek PKK’ya tepki gösterdiDiyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde bir araya gelen yüzlerce kişi, Türk bayraklarıyla yürüyerek terör örgütü PKK’ya tepki gösterdi.İlçedeki sivil toplum kuruluşlarınca gerçekleştirilen "Teröre lanet şehide saygı" yürüyüşü, Karaz Camisi önünde başladı. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan gruptakiler, sık sık attıkları"Şehitler ölmez, vatan bölünmez"ve "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla terör örgütü PKK'yı ve kanlı saldırıları kınandı.Kocaköy Devlet Hastanesi önünde sona eren yürüyüşte grup adına açıklama yapan İmam Hatipliler Derneği Kocaköy Şube Başkanı Bekir Akdemir, yürüyüşü Boyunlu Mahallesi kırsalında PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hatip Çağlar anısına düzenlediklerini söyledi."Bayrağımızın inmemesi hepimizin ortak gayesidir" Terörün her türlüsüne karşı olduklarını aktaran Akdemir, şöyle konuştu: "Hiçbir örgüt, cemaat ve gruba aklımızı kiraya vermeden diyoruz ki bu memlekette yaşayan Türk, Kürt, Zaza, Laz, Çerkez, Arap hepimiz kardeşiz ve hepimiz eşit haklara sahip vatandaşlarız. Aynı dine mensubuz ve aynı kıbleye yöneliyoruz. Minarelerimizde ezanın susmaması, kutsal vatanımızın bölünmemesi, bağımsızlığımızın simgesi bayrağımızın inmemesi hepimizin ortak gayesidir." Ortak gayenin huzur ve refah içerisinde, kardeşçe yaşamak olduğunu ifade eden Akdemir, "Genelecek nesillerimize bizi hayırla yad edecekleri bir ülke ve toplum bırakmak istiyoruz. Kim bu memlekette fitne ve fesada zemin hazırlarsa, şahsi ve siyasi hırslarına bu kardeşliğimizi feda etmeye çalışırsa, buna şiddetle karşı çıkıp ne gerekiyorsa yapmaya hazırız." ifadelerini kullandı.Konuşmanın ardından grup, şehitler için dua okuduktan sonra dağıldı.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler