Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.761 turk hava kuvvetleri komutanligi haberi bulunmuştur.

Batmandaki İnsansız Hava Uçakları Sistemleri Üssü görüntülendi
Batman'daki İnsansız Hava Uçakları Sistemleri Üssü görüntülendiTeröristlere göz açtırmayan İnsansız Hava Aarçaları'na (İHA) gözü gibi bakan Üs Komutanlığı personeli, yeni yılın ilk dakikalarında da görevlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı. Komutanlar, kulelerde nöbet tutan askerleri ziyaret edip yeni yıllarını kutladı.İŞTE TSK'NİN GÖKYÜZÜNDEKİ GÖZÜ Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Batman 14'üncü İnsansız Hava Uçakları Sistemleri Üs Komutanlığı personeli, yılbaşı gecesinde de görevinin başındaydı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'gökyüzündeki gözü' olarak bilinen Üs Komutanlığı kapıları ilk kez özel izinle DHA muhabirlerine açıldı.Üs Komutanlığı'ndaki İnsansız Uçak Sistemleri envanterindeki 'gözcü insansız hava araçları' terörle mücadelede aktif bir şekilde görev alırken, görevliler, 'TSK'nin vurucu gücü. 7-24, 365 gün görevde' yazılı kolluklarla yılbaşı gecesini görevlerinin başında geçirdi. Batman'daki 14'üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gökyüzündeki, 'Keskin atış, Nokta atış' kabiliyetiyle iç güvenlik bölgesinde terörle mücadelede etkin rol oynayan Üs Komutanlığı'ndaki personel, ailelerinden uzak, üstün görev bilinciyle komutanlarıyla birlikte yeni yılı karşıladı.Görev öncesi uçuş ekibinin planlama yaptığı Üs Komutanlığının hangarlarında, 24 saat havada kalabilen insansız uçak sistemlerinin bakım ve onarımı yapılıyor.GÖZCÜ İHA'LAR 'Sessiz, soluksuz, silahsız, rakipsiz, kusursuz, uykusuz' parolasıyla hareket eden 14'üncü Üs Komutanlığı'nın personeli, 2017'nin son gününde yeni yıla girerken, görevini yapmanın mutluluğunu yaşadı. 2018'e sayılı dakikalar kala hangarlardaki insansız uçakların bakım ve ikmalini erbaşlar, komutanların gözetiminde yaptı. Daha sonra erbaşlarla bir araya gelen üst düzey personel ve komutanlar, yemekhanede erlerle birlikte karavana yemeğine oturdu. Üs Komutanlığı'ndaki yılbaşı gecesinde yemekhanedeki karavanadan erbaş ve erlere verilen mercimek çorba, et döner, pirinç pilav
1.01.2018Yaşam

Yazar Sonuçları